Ceny benzyny w Stanach Zjednoczonych osiągnęły najwyższy poziom od 7 lat

Ceny benzyny w Stanach Zjednoczonych Osiągają one obecnie najwyższy poziom od siedmiu lat, nawet pod koniec letniego sezonu jazdy, co zmniejsza zapotrzebowanie na paliwo.

Popyt na benzynę w USA spadł już czwarty tydzień z rzędu, ale Ceny benzyny rosną bardziej niż kiedykolwiek, Napędzany przez awarie rafinerii w Zatoce Meksykańskiej spowodowane przez huragan Ida.

Ceny benzyny są na najwyższym poziomie od 2014 roku

Według Energy Information Administration (EIA), handel detaliczny Ceny benzyny i oleju napędowego W Stanach Zjednoczonych za tydzień kończący się 6 września wynosił średnio 3176 USD – najwyższy poziom od 2014 roku.

Dla porównania średnia krajowa Ceny benzyny Tym razem w zeszłym roku było to 2211 dolarów. W 2019 r. średnia na koniec sezonu samochodowego wynosiła 2550 USD — jeszcze przed pandemią.

A teraz, gdy przemysł naftowy i gazowy walczy o odbudowę po huraganie Ida, kolejny sztorm – burza tropikalna Nicholas, zmierza w kierunku kompleksu rafinerii Texas Gulf Coast, grożąc nawet Wzrost cen benzyny.

Oczekuje się, że Nicholas wyląduje pod koniec poniedziałku lub na początku wtorku.

Niektórzy producenci ewakuują nieistotny personel z platform, które prawdopodobnie znajdą się na ścieżce ostatecznej burzy.

ale na górze Ceny benzyny Nie powstrzymało to EIA od przewidywania, że ​​ceny w końcu spadną, gdy działalność rafinerii wzrośnie po Idzie. Ta przepowiednia została jednak wykonana przez Mikołaja.

Powiązane: 3 niedźwiedzie katalizatory ropy tej jesieni

GasBuddy rozszerzył swoje narzędzie do śledzenia dostępności paliwa na Teksas jako środek ostrożności przed Nicholasem, który ma spowodować poważne powodzie.

Według GasBuddy, popyt na benzynę spadał przez cztery kolejne tygodnie, ale w niedzielę popyt na benzynę w USA wzrósł o „9,4% w stosunku do poprzedniej niedzieli (weekendu)”.

READ  Pandemiczny exodus kanadyjskich rodzin z miast może napędzać inflację płac

Popyt na benzynę pozostał jednak niski w porównaniu do poprzednich czterech niedziel.

Julian Geiger dla Oilprice.com

Więcej najlepszych czytań z Oilprice.com:

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *