„Nieoczekiwany podatek” w stylu brytyjskim Nie do zaakceptowania pomysł: minister energetyki Alberty – Canada News

„Podatek od niespodzianek” jest niedopuszczalny

Prasa kanadyjska – | Historia: 371301

Minister energetyki Alberty powiedział, że coś podobnego do brytyjskiego „podatku od wzrostu zysków” od zysków spółek naftowych i gazowych nie powinno obowiązywać w Kanadzie.

Wielka Brytania niedawno nałożyła dodatkowe podatki na firmy naftowe i gazowe, które w 2022 r. osiągną rekordowe zyski z powodu rosnących cen surowców.

Podatek od nieoczekiwanych zdarzeń ma pomóc sfinansować płatności gotówkowe, aby pomóc milionom obywateli brytyjskich poradzić sobie z szybko rosnącymi rachunkami za energię.

Podobne programy są rozważane w innych krajach. W niedawnych doniesieniach prasowych cytowano starszego doradcę Białego Domu, który powiedział, że administracja Bidena aktywnie analizuje, jak może wyglądać nieoczekiwany podatek.

Ale minister energetyki Alberty, Sonia Savage, mówi, że gdyby Kanada podjęła podobne kroki, uznano by to za „niezwykle agresywny czyn” przeciwko władzom konstytucyjnym prowincji.

Rząd Trudeau nie zaproponował nieoczekiwanego podatku od przemysłu naftowego, chociaż niektóre organizacje ekologiczne i organizacje non-profit publicznie wezwały do ​​wprowadzenia podatku.

READ  Wkrótce powstanie nowy lider eksportu LNG - RT Business News

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top