Cały katalog muzyczny Davida Bowie sprzedany Warner Music

Wydawnictwo Warner Music Group kupiło cały katalog nieżyjącej brytyjskiej gwiazdy rocka Davida Bowie przez sześć dekad, w tym piosenki takie jak Kosmiczna osobliwość, Ziggy Stardust, Bohaterowie i chodźmy tańczyć.

Bowie, który przesunął granice muzyki i swojego umysłu, aby wyprodukować jedne z najbardziej kreatywnych piosenek swojego pokolenia, zmarł w 2016 roku w wieku 69 lat.

Umowa między Bowie’s Estate i Warner Music obejmuje utwory z 26 albumów studyjnych wydanych za jego życia, a także album studyjny zabawkaZostał zwolniony po śmierci.

Wartość transakcji to około 250 mln USD

Warner Music nie ujawnił warunków finansowych transakcji w swoim ogłoszeniu w poniedziałek, ale osoba zaznajomiona z tą sprawą powiedziała, że ​​zakup był wart około 250 milionów dolarów.

Majątek chłopca był we wrześniu podpisał umowę który przyznał Warner Music na całym świecie prawa do katalogu artysty od 1968 do 2016 roku.

Oglądaj | Badanie wpływu Bowiego na muzykę i kulturę:

Nasz specjalny zespół przygląda się bliżej wpływowi Davida Bowiego na muzykę i kulturę. 13:41

Bowie stał się sławny w Wielkiej Brytanii w 1969 roku dzięki kosmiczne dziwactwaJego słowa, które powiedział, były inspirowane oglądaniem filmu Stanleya Kubricka 2001: lot kosmiczny kiedy byli kamienowani.

Ale to był jego portret Ziggy’ego Stardust, skazanego na zagładę biseksualnego emisariusza rocka z kosmosu z piosenki o tym samym tytule na albumie Powstanie i upadek Ziggy Stardust i pająki z Marsa To doprowadziło Bowie do międzynarodowej sławy od 1972 roku.

Jej umowa katalogowa jest najnowszą w sektorze praw medialnych, ponieważ firmy starały się zwiększyć tantiemy, kupując katalogi artystów po tym, jak pandemia uderzyła w fizyczne źródła przychodów i opóźniła wydawanie nowych nagrań.

Warner Music, dom muzyków takich jak Cardi B, Ed Sheeran i Bruno Mars, nawiązał również współpracę z gwiazdą popu Madonną, aby ponownie uruchomić cały swój katalog w ciągu najbliższych kilku lat.

READ  20% zniżki na zestaw konstrukcyjny Lego Creator 3 w 1 kosmicznego mecha górniczego w Czarny piątek

Wiadomość o transakcji pojawia się na kilka dni przed 75. urodzinami Bowiego 8 stycznia.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top