Były premier Stephen McNeill dołącza do kancelarii prawnej w Halifax

Były premier Nowej Szkocji Stephen McNeill, którego kariera polityczna zakończyła się niecałe sześć tygodni temu, znalazł nową pracę jako „strategiczny doradca biznesowy” w firmie prawniczej Cox and Palmer w Halifax.

Dostęp do domu w Granville Ferry i niegdyś właściciel małej firmy, 56-letni McNeil, powiedział, że jest podekscytowany potencjałem pomocy firmie w „rozwijaniu działalności, nie tylko w naszej lokalnej społeczności, ale w kraju i za granicą”.

McNeill powiedział, że skontaktowano się z nim pod koniec stycznia, gdy był jeszcze premierem, w sprawie możliwości dołączenia do kancelarii.

„Dawałem jasno do zrozumienia, że ​​nie jestem zainteresowany byciem lobbystą ani kimś w stosunkach z rządem”, powiedział McNeil. „To, co chciałem zrobić, byłoby bardziej strategiczne, doradzanie”.

Nie ma szkolenia prawniczego

Chociaż McNeil nie ma formalnego wykształcenia prawniczego, wierzy, że może wnieść do nowej pracy inne umiejętności.

„Chodzi tak naprawdę o rozwój biznesu” – powiedział. „Chodzi o to, aby ich klienci nadal konkurowali w globalnej społeczności i szukali możliwości zarówno w kraju, jak i za granicą”.

To pierwszy partner, Danny Gallivan, wpadł na pomysł, by ścigać McNeilla, częściowo dzięki temu, co zobaczył podczas kilku misji handlowych z byłym premierem, Danem Ingersollem, partnerem zarządzającym firmy w Halifax.

Powtórzył uwagi McNeilla, że ​​były premier nie będzie lobbował.

„Nasi klienci, holistycznie, mają potrzeby w zakresie obsługi prawnej, ale mają też cele strategiczne” – powiedział Ingersoll w wywiadzie.

„Wgląd w to, jak działają niektóre inne rynki i inne możliwości. Mamy więc naprawdę nadzieję, że Stephen dostarczy tych informacji i nawiąże pewne kontakty dla nas i naszych klientów”.

McNeill powiedział, że jest dumny z rekordowego wzrostu gospodarczego i wzrostu populacji swojego rządu. Uważa, że ​​jego nowa praca może wymagać podobnych wysiłków.

„Myślę, że ta okazja da mi możliwość dalszego rozwijania tej pracy w prowincji” – powiedział.

READ  Norwegian Cruise Line pozywa generalnego chirurga z Florydy o zakaz paszportu na szczepionki

Mówił bardziej szczegółowo o tym, co nie było częścią jego nowej pracy.

„Będę promować Nową Szkocję”

„Zdecydowanie nie ma lobbystów ani relacji z rządem. Udzielam im ścisłych porad dotyczących strategii, będę promować Nową Szkocję poprzez ich firmę wśród ich klientów i mam nadzieję, że uda mi się przyciągnąć klientów zewnętrznych, którzy przyjdą i skorzystają z ich usług jako firma prawnicza” powiedział McNeil.

Nawet jeśli McNeil chciał być lobbystą, regionalne przepisy przewidują roczny okres odstąpienia dla członków zarządu po opuszczeniu rządu.

Jako premier McNeill podróżował do Chin osiem razy, starając się wzmocnić więzi z tamtejszym rządem. Podczas jego kadencji wartość eksportu owoców morza do Chin wzrosła do 1 miliarda dolarów.

To rodzaj pracy, którą jego następca, Ian Rankin, wydaje się gotowy do wykonywania.

„Mają jakieś interesy w Chinach”, powiedział McNeil o nowym pracodawcy, ale powiedział, że nie będzie to przedmiotem jego uwagi.

Nacisk na Coxa i Palmera

Ingersoll zgodził się, że McNeil dobrze podróżował, ale powiedział, że jego doświadczenie z Chinami nie było motywacją do pójścia za nim.

„Moim zdaniem Chiny są swego rodzaju symbolem zakresu doświadczeń, jakie przynosi nam Stephen” – powiedział.

Ingersoll powiedział, że praca dla byłego premiera, który w czasie pandemii zyskał na znaczeniu w kraju, jest „prawdziwą afirmacją firmy”.

„Jesteśmy podekscytowani, że był przekonany, że byliśmy dla niego właściwym kolejnym krokiem w jego nowym życiu i wierzę, że wszystkie firmy ciężko pracują, aby poszerzyć swoją bazę i poszerzyć swoje podejście i ofertę usług” – powiedział. „Robimy dokładnie to, co musimy i mam nadzieję, że zostanie to rozpoznane na rynku”.

Według strony House Pensions, w 2019 roku McNeil był uprawniony do otrzymywania rocznej emerytury w wysokości 123 123 USD. Ingersoll odmówił omówienia warunków porozumienia McNeila z firmą.

READ  Rolnicy, którzy szukają zasad „prawa do naprawy”, aby naprawić swoje ciągniki, zyskują sojusznika w Białym Domu

McNeil jest MLA w Annapolis od 18 lat.

Poprowadził liberałów w opozycji, a później zdobywał kolejne rządy większościowe.

Ingersoll powiedział, że nowa praca McNeila nie przeszkadza mu w prowadzeniu kampanii na rzecz liberałów w przyszłych wyborach.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top