Bozak zdobywa zwycięzcę OT, rajd Blues przeciwko Avs, aby powstrzymać eliminację

Denver (AFP) – Tyler Bosak i St. Louis Blues doświadczyli wszystkich emocji, jakie można sobie wyobrazić w trakcie meczu kończącego zwycięstwo lub sezon, w którym tracili trzy bramki.

W końcu wylądowali na tym nieprawdopodobnym – radości.

Buzak strzelił 3:38 w dogrywce i odepchnął Bluesa w piątym meczu półfinału Konferencji Zachodniej, pokonując parę przegranych w wygranym 5:4 meczu z Colorado Avalanche w środę wieczorem.

Bozak, czwarty pomocnik, oddał strzał z bliskiej linii niebieskiej obok Darcy Kuempera, kończąc wspaniały powrót St. Louis.

„To był wspaniały mecz hokejowy” – powiedział Buzak. Jestem pewien, że wszyscy, którzy to oglądali, myśleli to samo. ”

Robert Thomas strzelił dwa gole, w tym remis na 56 sekund przed końcem regulaminu, dla prężnej drużyny Blues. Według statystyk NHL to najnowszy cel związany z The Blues w obliczu eliminacji. Strzelili również Vladimir Tarasenko i Justin Falk, Nick Lady cztery asysty, a Pavel Bukhnevich dwie.

Nigdy nie narzekali – aż do przegranej 3-0 w drugiej połowie i 4-3 pod koniec trzeciej.

„Nie masz nic do stracenia, możesz też wszystko tam wrzucić” – powiedział Thomas. Taka była nasza mentalność. ”

Powrót zniwelował hat-tricka Nathana McKinnona, który wyglądał, jakby właśnie odwrócił się w kluczowym momencie golem nr 3. Pokonał bramkarza Phila Hossou i prowadził 4-3. To był jego drugi hat-trick w karierze po zakończeniu sezonu.

Czapki uderzyły w lód.

McKinnon powiedział o swoim osiągnięciu: „To nie ma znaczenia. „ Nie mogę się doczekać wygranej. ”

Thomas połączył to z Hoso na ławce, aby uzyskać dodatkowego łyżwiarza, torując drogę Buzakowi, który grał w hokeja na uniwersytecie w Denver.

Pomyśleć, że nie grał zbyt wiele w trzecim okresie, a The Blues wystawili tylko trzy linie. Kiedy dostał swoją szansę w OT, wykorzystał ją w pełni.

READ  Policja aresztuje mężczyznę w związku ze śmiercią Adama Johnsona podczas meczu hokejowego

„Na pewno nie ma czegoś takiego jak zły strzał” – powiedział Bozak. „Więc po prostu próbowałem ominąć ruch i wszedłem. Więc to jest świetne. ”

Szósty mecz w piątek w St. Louis.

The Blues odrobili straty po przegranym 3:1, by dwukrotnie w swojej historii rozegrać serię play-offów – w 1999 z Phoenix i 1991 z Detroit.

Nie mogą się doczekać napisania kolejnego rozdziału.

– Ta drużyna odrobiła straty w tym roku w meczach, więc się nie poddaje – powiedział trener Bluesa Craig Behrop.

Kapitan Gabriel Landskog również strzelił gola, a Bowen Byram wykonał dwa podania w lawinie, który był bliski awansu do finału Konferencji Zachodniej po raz pierwszy od 2002 roku.

Zamiast tego muszą czekać — i zastanawiać się. Druga runda okazała się ogromną przeszkodą dla lawiny. Odpadali w tym momencie w każdym z ostatnich trzech sezonów.

„ Kulisz się przez trzy minuty i ruszasz dalej. – powiedział Landeskog. „ To mecz hokejowy. To nie powinno być łatwe.”

Hsu zaoszczędził 30 razy dla St. Louis. Przejął dowodzenie w trzecim meczu, kiedy Jordan Bennington został kontuzjowany po kolizji między Nazim Qadri i obrończynią Blues Callie Rosen, w wyniku której Qadri wpadł na Benningtona.

Następnie Qadri otrzymywał w mediach społecznościowych rasistowskie groźby śmierci, co zwiększało bezpieczeństwo, aby go chronić. Odpowiedź w grze 4 z trójkami. W środę fani wzdłuż billboardów wznieśli transparenty z napisem „Stand Up With Nas”.

Kuemper odbył 25 rund.

McKinnon wyleciał lecąc w pierwszej połowie, oddając pięć strzałów i strzelając dwa, co dało Kolorado początkowe prowadzenie 2:0. Były to pierwsze dwa gole tej passy dla McKinnona, który strzelił siedem bramek w post-sezonie.

Szybki McKinnon również otrzymał asystę, co dało mu 82 punkty przerwy w karierze. Został czwartym graczem w historii franczyzy z 80 lub więcej punktami po zakończeniu sezonu, dołączając do Sakica (188), Petera Forsberga (159) i Petera Stastneya (81).

READ  Zack Heyman opowiada o swojej roli w podpisaniu kontraktu z Jackiem Campbellem i opuścili Albertę

Po tym, jak Landeskog strzelił 3:0 już po 4 minutach drugiej połowy, Tarasenko strzelił swojego pierwszego gola w serii po 10 i pół minucie przed rozpoczęciem the Blues.

„ Zabłysliśmy trochę,” powiedział McKinnon, którego zespół gra na drodze 4-0 w tej fazie playoff. Myślę, że naprawdę tego chcieliśmy. ..zdobądź 3 miejsce, idź na finał konferencji, nieważne. To jeden okres. Powinieneś kontynuować naszą grę, pozostać agresywnym. To właśnie zrobimy. ”