BORUCIA – Bayern: Lewandowski z celem, zbliża się historia

Więcej podobnych historii można znaleźć na stronie głównej Onet.pl.

Niemiecka Bundesliga gra Bayern Monachium w 15. kolejce z Portugalią. Choć Bawarczycy prowadzili 2: 0, ostatecznie przegrali 2: 3. Pierwszego gola dla gości zdobył Robert Lewandowski.

To 20. zwycięstwo w tym sezonie w Bundeslidze. Zostałem pierwszym graczem z pięciu najlepszych lig europejskich, który osiągnął ten poziom w tym sezonie. Polak strzelił też co najmniej 20 goli w każdym z ostatnich sześciu sezonów.

Bramka przeciwko Borussii Moysenkladpak jest również ważna, ponieważ “Louis” nadal ma przewagę nad Gertem Mullerem pod względem wszystkich bramek strzelonych dla Bayernu. Möller miał średnio 0,85 gola na mecz (jeden gol co 104,5 minuty), a Lewandowski średnio 0,89 gola na mecz (jeden gol co 93 minuty).

Polak strzelił już 256 bramek w Bundeslidze, a na liście najlepszych strzelców w historii traci zaledwie dwanaście bramek do drugiego w kolejności Klausa Fischera. Biorąc pod uwagę wszystkie ligi, piątkowe zwycięstwo „Louiego” na najwyższym ligowym poziomie wyniosło 286.

READ  Masowa operacja FBI w Stanach Zjednoczonych. Zwolniono 33 dzieci

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top