Boeing Starliner wrócił do fabryki, opóźniając start na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Sonda Boeing CST-100 Starliner znajduje się na szczycie rakiety ULA Atlas V w lipcu 2021 roku.

Boeing / John Grant

Po ponad tygodniu prób naprawienia problemu z zablokowanymi zaworami, kapsuła Starliner Boeinga wystartowała z rakiety Atlas V, która miała zostać wysłana na orbitę w celu „rozwiązywania problemów na głębszym poziomie”. w Kontakt z mediami W piątek Steve Stitch z NASA powiedział, że Starliner nie będzie mógł teraz wykonać lotu testowego na Międzynarodową Stację Kosmiczną najwcześniej pod koniec października.

Boeing miał nadzieję wystrzelić Starlinera 3 sierpnia, próbując zadokować się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ale Próba anulowana Drugie opóźnienie za niecały tydzień. Boeing Pierwsza próba nie powiodła się w grudniu 2019 r. dotrzeć na właściwą orbitę, ale to dało mu cenne dane.

Inżynierowie ujawnili. Nieoczekiwane wskazania pozycji zaworu W układzie napędowym “Podczas kontroli stanu statku kosmicznego po burzach elektrycznych w okolicy, powiedział wtedy Boeing. Nie ma pewności, czy burze są odpowiedzialne za problem techniczny.

Statek kosmiczny został usunięty z platformy i wrócił do hangaru (lub „pionowego obiektu integracyjnego”) 4 sierpnia, ale od piątku cztery zawory nadal działały nieprawidłowo, zmuszając Boeinga do demontażu statku, aby lepiej przyjrzeć się problemowi.

„Będziemy nadal rozwiązywać ten problem z fabryki Starliner” – powiedział John Vollmer, kierownik programu ds. załogi komercyjnej w Boeingu.

Podał też pewne wątpliwości co do możliwości wystrzelenia kapsuły w 2021 r.: „Może być za wcześnie, aby powiedzieć, czy to ten rok, czy nie”.

Misja pierwotnie miała wystartować 30 lipca, ale została opóźniona ze względu na kaliber Czwartkowe wydanie z rosyjską jednostką ISS Wystrzelili jego pociski wkrótce po zadokowaniu na stacji. To zniszczyło stację kosmiczną i zmusiło zespoły do ​​oceny stanu stacji.

Kiedy Starliner zostanie w końcu wystrzelony, wystartuje z rakiety Atlas V należącej do United Launch Alliance (ULA). Kapsuła zostanie wypełniona około 400 funtami zapasów załogi i ładunku. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, przyklei się do stacji kosmicznej około 24 godziny później. Dokowanie będzie również transmitowane na żywo przez NASA TV.

Wady oprogramowania i problem z łączem komunikacyjnym doprowadziły do ​​wcześniejszego zakończenia pierwotnego lotu testowego Boeinga w 2019 roku, mimo że kapsuła CST-100 Starliner bezpiecznie wylądowała na Ziemi. Zbliżająca się misja Orbital Flight Test-2 (OFT-2) jest okazją dla Boeinga do dokładnego zbadania sprzętu i oprogramowania, zanim na pokład Starlinera wleci załoga składająca się z trzech amerykańskich astronautów.

Zarówno Boeing, jak i SpaceX są częścią programu komercyjnego załogi NASA, który polega na wysłaniu astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną z ziemi USA. SpaceX dostarczył teraz 10 astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną, a Boeing chciałby nadrobić zaległości. Ale najpierw musisz pokazać, że Starliner może bezpiecznie dotrzeć do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i wrócić na Ziemię.

Starliner spędzi od pięciu do dziesięciu dni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, zanim zwróci próbki badawcze na Ziemię. Boeing zamierza przywrócić statek kosmiczny do lądowania na spadochronie na pustyni w Nowym Meksyku.

OFT-2 dostarczy cennych danych, które pomogą NASA certyfikować Boeing Crew Transportation System do transportu astronautów do i ze stacji kosmicznej. NASA powiedziała w oświadczeniu z 22 lipca Po zakończeniu przeglądu gotowości do lotu.

Misja jest kluczowym krokiem w planach NASA dotyczących regularnych startów z załogami ze Stanów Zjednoczonych, kończąc jej zależność od rosyjskiego statku kosmicznego Sojuz. Boeing przygląda się także swojej pierwszej misji załogowej, Boe-CFT, którą miał nadzieję uruchomić w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Opóźnienia z OFT-2 mogą oznaczać dłuższe czekanie, zanim ludzie będą latać Starlinerem.

Nieprzerwany CNET .Kalendarz kosmiczny 2021 Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o kosmosie w tym roku. Możesz nawet dodać go do swojego Kalendarza Google.

READ  Składowisko Muskoka wyczerpie się do 2036 r.: Harding

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top