Zjednoczone Emiraty Arabskie uruchamiają fundusz o wartości 820 milionów dolarów, aby wzmocnić lokalną gospodarkę kosmiczną – TechCrunch

Zjednoczone Emiraty Arabskie zainwestują ponad 800 milionów dolarów w inicjatywy kosmiczne poprzez ogromny nowy fundusz, przy czym pierwsza inwestycja będzie skierowana na stworzenie konstelacji satelitów teledetekcyjnych.

Ta konstelacja, zwana „Sarab” (arabskie słowo oznaczające stado ptaków), będzie wykorzystywać technologię radarową z syntetyczną aperturą do przechwytywania obrazów o wysokiej rozdzielczości. Wśród praktycznych zastosowań satelitów kraj włączył kontrolę granic, wykrywanie wycieków ropy oraz wykrywanie i śledzenie statków. Zjednoczone Emiraty Arabskie zamierzają wystrzelić swojego pierwszego satelitę za trzy lata, a cały program satelitarny potrwa około sześciu lat. Nie określiła całkowitej kwoty, jaką planuje zainwestować w konstelację.

W poniedziałek ogłoszono, że 3 miliardy dirhamów (820 milionów dolarów) Narodowego Funduszu Kosmicznego jest najnowszym sygnałem, że kraj szuka pomocy sektora kosmicznego w dywersyfikacji swojej zależnej od ropy gospodarki. W 2020 r. eksport ropy stanowił prawie 30% całkowitego PKB. Jednak Ministerstwo Gospodarki ZEA zalicza przestrzeń kosmiczną do swoich „obiecujących sektorów gospodarki”, a jego program kosmiczny wdrożył wiele ważnych programów w ciągu ostatnich pięciu lat.

ZEA ustanowiły program astronautów w 2017 roku; Jeden z jego dwóch astronautów poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną w 2023 roku w ramach długotrwałej misji z Axiom Space. Astronauta Hazza Al Mansouri był pierwszym Emiratczykiem, który poleciał w kosmos podczas misji 2019 na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

KhalifaSat, pierwszy satelita zaprojektowany i wyprodukowany w całości w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, został wyniesiony na orbitę w 2018 r. Od tego czasu ZEA wysłały orbiter na Marsa w 2020 r. i ogłosiły plany wysłania na Księżyc 22-funtowego łazika. Japoński startup ispace powiedział, że wyśle ​​sondę do pasa asteroid między Marsem a Jowiszem, aby ostatecznie wylądować na asteroidzie na początku lat 30. XX wieku.

Według oświadczenia, Narodowy Fundusz Kosmiczny będzie „aktywnie zachęcał do partnerstwa między międzynarodowymi i lokalnymi firmami”. Kraj będzie również ubiegał się o petycję od firm krajowych i międzynarodowych w sprawie konstelacji satelity Sirb.

READ  Amerykański kosmonauta, dwóch rosyjskich kosmonautów wraca na Ziemię wspólnym lotem z Sojuz

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top