bne IntelliNews – Rząd szacuje bezrobocie w Polsce w czerwcu na 6%

Według wstępnej oceny Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii z 6 lipca stopa bezrobocia w Polsce spadła w czerwcu do 0,1 pp r/r do 6%.

Polski rynek pracy nadal spada ze względu na spowolnienie aktywności gospodarczej spowodowane epidemią COVID-19 (koronawirusa). Popyt na pracę obecnie rośnie, po całkowitym wyeliminowaniu kontroli chorób w połączeniu z regularnymi sezonowymi dostawami w miesiącach letnich.

Według stanu na 5 lipca w Polsce zgłoszono zaledwie 38 nowych przypadków koronawirusa, najmniej od roku; Jeden zginął. Istnieje jednak obawa, że ​​spadek liczby szczepionek może doprowadzić do wzrostu liczby nowych zachorowań i ponownego nałożenia pewnych ograniczeń do sierpnia.

Ministerstwo podało, że liczba bezrobotnych na koniec czerwca wyniosła prawie 995 tys. Jest to spadek o 3,1% – czyli 31 900 – w porównaniu do końca poprzedniego miesiąca. W ujęciu rok do roku oznacza to spadek o 21% lub 265 000.

Według resortu stopa bezrobocia spadła do 0,1 bb miesięcznie. Oficjalny odczyt stopy bezrobocia ma pochodzić z GUS jeszcze w tym miesiącu.

Po epidemii PKB Polski skurczył się o 2,7% do 2020 roku, ale oczekuje się, że w tym roku wzrośnie do 4% -5%.

READ  Kinga Duda z nowym projektem. Rozmawiał z krytykami Andrzeja Dudy

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top