Bitcoin szybuje, gdy post Amazon Post sugeruje, że sprzedawca może zaakceptować kryptowalutę

Amazon opublikował pod koniec ubiegłego tygodnia ogłoszenie o pracy, sugerując, że gigant handlu elektronicznego może rozważyć przyjęcie kryptowaluty jako formy płatności.

ten Szerzyć się Wysłał bitcoin i inne kryptowaluty wyżej, przy czym bitcoin i ethereum wzrosły odpowiednio o 12 procent i 9 procent w ciągu ostatnich 24 godzin. Rozwój nastąpił również tuż po wydarzeniu zeszłej środy, podczas którego kryptowaluty Elon Musk i Jack Dorsey potwierdzili swoje poparcie dla Bitcoina i innych kryptowalut.

Amazon poszukuje „Lidera Produktu dla Waluty Cyfrowej i Blockchain”, który będzie członkiem zespołu Akceptacji Płatności i Doświadczenia, który według publikacji jest „odpowiedzialny za sposób, w jaki klienci Amazon płacą w witrynach Amazon i za pośrednictwem usług Amazon na całym świecie ”.

Jeśli Amazon zdecyduje się zaakceptować kryptowalutę jako metodę płatności na swojej stronie lub dla AWS, nie jest jasne, czy firma wykorzysta istniejącą kryptowalutę, czy też opracuje nową. Możliwe, że Amazon nie zdecydował się jeszcze na konkretne podejście. W poście zaznaczono, że lider produktu będzie współpracował z różnymi zespołami Amazon, w tym AWS, w celu „opracowania mapy drogowej” i „opracowania argumentów za rozwojem możliwości, kierowania ogólną wizją i strategią produktu oraz uzyskania wsparcia kierowniczego i inwestycji w nowe możliwości.”

Amazonowi nie są obce technologie blockchain. AWS już oferuje usługi blockchain i chociaż każda nowa inicjatywa może rozszerzyć te usługi, ta pozycja nie wydaje się być skoncentrowana na blockchainie korporacyjnym, ale raczej na alternatywnych metodach płatności dla klientów e-commerce firmy.

Nie tylko Amazonka

Amazon nie jest jedyną firmą badającą, czy będzie akceptować płatności kryptowalutami. W zeszłym tygodniu Elon Musk powiedział, że Tesla mógł zmienić swoje stanowisko – ponownie. „Najbardziej prawdopodobną odpowiedzią jest to, że Tesla wznowi akceptowanie bitcoinów” – powiedział Musk Powiedziała Na konferencji B Word.

Jack Dorsey, dyrektor generalny Twittera i Square, również potwierdził swoje poparcie dla Bitcoina na konferencji. Od lutego jego firma płatnicza Square, uchwyt Bitcoin o wartości ponad 200 milionów dolarów.

Jednak udziały Square bledną w porównaniu z Teslą, która na dzień 31 marca posiadała bitcoiny o wartości 2,48 miliarda dolarów. Producent samochodów miał związek z kryptowalutą. Po ogłoszeniu na początku tego roku, że Tesla zaakceptuje Bitcoin, Musk powiedział w połowie maja, że ​​firma zaprzestanie tej praktyki. piżmo stałem się niespokojny O wpływie kryptowalut na środowisko po przeczytaniu raportów o ich śladzie węglowym, w tym jeden na dupie O odnowionej elektrowni do wydobywania bitcoinów.

Misją Tesli jest przyspieszenie pojawienia się zrównoważonej energii. Nie możemy być firmą, która to robi i nie dbamy odpowiednio o zużycie energii przez bitcoin” – powiedział Musk Powiedziała Na konferencji w zeszłym tygodniu. Jednak wyraźnie uważa, że ​​trend się zmienia. „Teraz wygląda na to, że bitcoin w dużym stopniu zwraca się do odnawialnych źródeł energii” – dodał.

Musk powiedział w przeszłości, że tak. prowadzić rozmowy Z górnikami Bitcoin o przejściu na energię odnawialną. Nie jest jednak jasne, czy górnicy dokonują zmian, czy też zrealizują swoje plany. Większość szacunków wykorzystania energii odnawialnej przez bitcoin pochodzi z danych zgłoszonych przez samych użytkowników, które są trudne do zweryfikowania.

To, co się zmieniło, to całkowite zużycie energii przez Bitcoin, które wydaje się spadać w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Ten rozwój będzie skutkował zmniejszeniem śladu węglowego sieci. Dwa szeroko cytowane modele szacowania zużycia energii w bitcoinach prowadzą do nieco odmiennych wniosków. Jeden z modeli, prowadzony przez University of Cambridge, mówi, że roczne zużycie energii w sieci blockchain wynosi O około połowę Od połowy maja. Inny, prowadzony przez holenderskiego analityka danych, mówi, że roczne zużycie energii wynosi o 17 procent Jednak w tym samym czasie badanie potwierdza, że ​​oszacowanie minimalnej mocy wymaganej dla sieci spadło o 40 procent.

Spadek prawdopodobnie odzwierciedla następstwa szerszego stłumienia bitcoina przez Komunistyczną Partię Chin. Na początku tego roku rząd regionalny w prowincji Mongolia Wewnętrzna, która jest częścią Chin słynących z taniej elektrowni węglowej, ogłosił, że od kwietnia wprowadzi zakaz kopania kryptowalut. W połowie maja chińscy regulatorzy finansowi Ostrzegaj banki i inne instytucje finansowe Nie przetwarzać transakcji kryptowalutowych ani świadczyć powiązanych usług. Następnie, niecałe dwa tygodnie później, Komisja Stabilności Finansowej i Rozwoju Rady Państwa Zaoferował bardziej szczegółowe oświadczenie, mówiąc, że „wyeliminuje wydobywanie bitcoinów i jego zachowanie handlowe oraz zdecydowanie zapobiegnie przenoszeniu indywidualnego ryzyka na społeczeństwo”.

Od tego czasu wskaźnik hashowania Bitcoin stał się wskaźnikiem zastępczym dla liczby górników pracujących na blockchainie wycofałem sięo około połowę.

inne opcje

Pomimo spadku, Bitcoin pozostaje największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, ale to nie znaczy, że jest to jedyna opcja dla Amazona. Całkiem możliwe, że Amazon zaakceptuje mniej znaną kryptowalutę lub rozwinie własną. Ze wszystkich firm Amazon jest w stanie to zrobić. Kapitalizacja rynkowa firmy wynosząca 1,87 biliona dolarów jest ponad dwukrotnie wyższa od szacunków całkowitej wartości bitcoina, co daje Amazonowi znaczną siłę finansową. Firma ma również około 40 procent udział w rynku e-commerce, dający mu szeroką bazę potencjalnych użytkowników.

Ale to, że Amazon może stworzyć własną walutę cyfrową, nie oznacza tego. A opublikowanie pracy nie jest rozstrzygającym dowodem na to, że w końcu zrobi cokolwiek z kryptowalutą.

Amazon nie jest jedyną firmą wartą bilion dolarów, która zanurza się w wodzie blockchain. Zarówno Google, jak i Microsoft zatrudniają inżynierów, którzy koncentrują się na technologiach blockchain, głównie w przypadku usług w chmurze. Apple bada również blockchain i alternatywne metody płatności, w tym kryptowaluty, według oferta pracy od maja.

Tak, firmy mogą poważnie podchodzić do akceptowania płatności kryptograficznych, ale częściej zabezpieczają swoje zakłady. Jeśli płatności kryptowalutami staną się wirusowe, Big Tech będzie w stanie wykorzystać ten ruch. Wynagrodzenie menedżera produktu prawie nie wpływa na zarobki Amazona, a zatrudnienie kogoś do monitorowania przestrzeni wydaje się sprytną i stosunkowo niedrogą polisą ubezpieczeniową.

READ  Naukowcy opracowują „tani i łatwy” sposób na pozyskiwanie litu z wody morskiej

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top