Norwegian Cruise Line pozywa generalnego chirurga z Florydy o zakaz paszportu na szczepionki

(CNN) – Norwegian Cruise Line Holdings pozywa naczelnego chirurga z Florydy w sprawie Prawo stanowe zakazujące korporacji Od wymagania od klientów i pracowników przedłożenia dokumentacji dotyczącej ich statusu szczepień przeciwko Covid-19.

Według skargi złożonej we wtorek, NCLH powiedział, że pozew jest „ostatnią deską ratunku”, ponieważ Floryda wskazała, że ​​uniemożliwi firmie „bezpieczne i solidne wznowienie rejsów pasażerskich” w przyszłym miesiącu. Prawo stanowe nazwała „nieprawidłową i wprowadzającą w błąd ingerencją”.

CNN zwróciło się do Departamentu Zdrowia Florydy o komentarz.

W skardze NRC nazwano naczelnego lekarza dr Scotta Rivkesa „odpowiedzialnym urzędnikiem państwowym”.

W kwietniu gubernator Ron DeSantis podpisał rozkaz wykonawczy Zakaz używania paszportów Covid-19 w stanie. Nakaz uniemożliwił jakiejkolwiek agencji rządowej wydawanie paszportów szczepionek, a firmom zabronił żądania takich dokumentów.
Ustawa Senatu z 2006 r. została podpisana 3 maja, czyniąc zarządzenie oficjalnym. Na Florydzie Twój osobisty wybór dotyczący szczepień będzie chroniony i żadna firma ani instytucja rządowa nie będzie w stanie odmówić Ci usług na podstawie Twojej decyzji. – powiedział DeSantis.

Mimo to linia wycieczkowa chce mieć dokument potwierdzający, że wszyscy pasażerowie i członkowie załogi są w pełni zaszczepieni.

„Wynik końcowy stawia NCLH przed niemożliwym dylematem, gdy przygotowuje się do wypłynięcia z Florydy: NCLH znajdzie się albo po złej stronie federalnych ram prawnych dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa, albo po złej stronie prawa Florydy” mówi skarga.

NCLH ma wznowić rejsy z Florydy 15 sierpnia „w sposób bezpieczny, zdrowy i zgodny z obowiązującymi przepisami”, mówi skarga, powołując się na przepisy ustanowione przez amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

„Ryzyko przeniesienia COVID-19 wśród nieszczepionych osób w miejscach w pobliżu statków wycieczkowych w połączeniu ze skutecznością szczepionek COVID-19 w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się COVID19 i zmniejszaniu liczby zgonów z powodu COVID-19 sprawia, że ​​przekazywanie informacji o COVID-19 szczepionka to kwestia życia i śmierci”.

NCLH zwraca się do sądu o zawieszenie zakazu na Florydzie, zgodnie z pozwem złożonym w amerykańskim sądzie okręgowym dla południowego dystryktu Florydy.

W maju dyrektor generalny NCLH, Frank Del Rio, powiedział, że prawo na Florydzie może skłonić firmę do przeniesienia swoich statków w inne miejsce.

„Pod koniec dnia statki wycieczkowe mają silniki, śruby napędowe i stery, i nie daj Boże, że nie możemy pracować na Florydzie z jakiegokolwiek powodu, są inne stany, z których pracujemy, i możemy pracować z Karaibów na statek, który w przeciwnym razie pojechałby na Florydę”, powiedział podczas rozmowy Kwartalne zarobki firmy.

Dyrektor generalny określił kwestię regulacji Covid jako „klasyczną kwestię między stanem a rządem federalnym”. „Prawnicy uważają, że obowiązuje prawo federalne” – dodał.

Norwegian Cruise Line Holdings Ltd. jest obsługiwana przez Trzy linie wycieczkowe: Norwegian Cruise Line, Oceania Cruises i Regent Seven Seas Cruises.

Theresa Waldrop z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top