12 kwietnia, 2021

taniec.org.pl

Informacje o Polsce. Wybierz tematy,

Będzie więcej ograniczeń na święta wielkanocne. Premier potwierdza

„Nowe przepisy wprowadzimy na najbliższe dwa tygodnie najpóźniej w czwartek” – powiedział w Wadowicach premier Matos Moraveki. Tym samym potwierdziły się nieoficjalne informacje reporterów RMF FM.

Podczas wizyty w Vadovis głowa państwa po raz ostatni nalegała Jeszcze bardziej niepokojące są dane epidemiologiczne.

Zapowiedział, że nowe ograniczenia zostaną ogłoszone w tym tygodniu. Wszędzie wokół nas – Niemcy, Czechy i inne kraje wprowadzają nowe kontrole, a przez następne dwa tygodnie będziemy wprowadzać niektóre z najnowszych nowych kontroli w czwartek przez następne dwa tygodnie, aby stłumić wirusa i poczekać, aż wygra odporność zbiorowa – powiedział premier.

Premier zapowiedział też wsparcie dla branży hotelarskiej, gastronomicznej i turystycznej. Dodał, że nastąpi przedłużenie obecnych zasad i dodatkowe narzędzia, „mam nadzieję, że w ostatnich tygodniach i miesiącach to pomoże”.

Istnieją branże, które przeszły przez rząd 19 ze stosunkowo suchymi stopami, np. Szeroko rozumiany przemysł spożywczy. Ale te, które w praktyce od października były w najtrudniejszej sytuacji, są często zamknięte – wyjaśnił Morawian podczas wizyty w fabryce Maspex.

W wywiadzie dla Polsatu wczoraj prof. Andrzej Harban, główny doradca kanclerza skarbu w Govt-19 Przyznał, że całkowite zamknięcie jest możliwe od następnej niedzieli.

Jak teraz podkreśla Szpitale działają „na granicy swoich możliwości”. Jeśli przekroczymy 30000, czas zacząć się bać – powiedział.

Według reportera RMF FM Krzysztofa Berndiego, U nas możliwe są również pewne ograniczenia handlowe, Takie jak zmniejszenie liczby klientów, którzy mogą być w sklepach w tym samym czasie. W zamian wydłużą się godziny otwarcia sklepów.

READ  Foxda Polka PLN otrzyma 53 mln dolarów odszkodowania za wybory prezydenckie

To jest bardzo możliwe Zamykanie salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz sklepów dla majsterkowiczów i artykułów gospodarstwa domowego.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojwodina Androzewicz przekonuje, że nie grozi nam zakaz podróżowania po Polsce w okresie Wielkanocy. R.M.F. . Inny powód To było powstanie społeczne. Rząd wie, że wielu zignoruje taki zakaz, więc nie ma sensu go wprowadzać.

Nie przegap: Czy ruch jest zabroniony w czasie wakacji? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia ląduje

Ministerstwo Zdrowia dzisiaj Zgłoszono 16 741 nowych przypadków zakażenia wirusem koronowym. 396 osób zginęło od Govt-19. Najwięcej nowych zachorowań występuje na Mazowszu – 3105 oraz na Śląsku – w 2023 r.

W porównaniu z danymi z zeszłego tygodnia (od ostatniego wtorku) liczba przypadków wzrosła o 2345.

Szpitale mają ponad 26 000 pacjentów z Covit-19, o 1438 więcej niż poprzedniego dnia. 2512 pacjentów wymagało leczenia respiratorem.