Wysokie zasoby kapitału obrotowego w Polsce

Kapitał obrotowy jest obecnie na czele, biorąc pod uwagę wielokierunkowe ataki na bilans spowodowane inflacją, rosnącym średnim kosztem kapitału (WACC) i ciągłymi zakłóceniami łańcucha dostaw. Jest to szczególnie popularne wśród MŚP, którym trudniej jest uzyskać dostęp do kredytu, aby tymczasowo przezwyciężyć krótkoterminowe trudności.

Pisaliśmy o kapitale obrotowym Członkowie i opublikowane Tutaj O bieżącym wydaniu. We wspomnianym Zauważyć Podczas GTR (Global Trade Review) Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) współpracuje z spółką zależną Santander Bank Polska w celu stworzenia nowych, kreatywnych ram zapewniających wszechobecny dostęp franczyzowy do finansowania łańcucha dostaw w Polsce.

Firma o nazwie Żabka prowadzi tysiące licencjonowanych sklepów ogólnospożywczych w całej Polsce. Struktura programu umożliwia dostawcom Żabki szybkie otrzymywanie płatności „wspartych niefinansowanym udziałem EBOR w ryzyku o wartości do 225 mln zł (47 mln euro)”. Ponieważ większość dostawców Żabki to małe i średnie przedsiębiorstwa, spełnia ona napięty popyt rynkowy.

Żabka ma szerokie ambicje poszerzania swojej obecności na rynku i zakresu usług. Wydaje się, że EBOR testuje ramy dla szerszego potencjalnego wykorzystania przez firmy, które mogą zaciągać pożyczki na wielu rynkach, które obsługuje w Europie Środkowej i Wschodniej.

Przegląd autorstwa Steve MurphyDyrektor ds. doradztwa w zakresie płatności biznesowych i korporacyjnych w Mercator Advisory Group.

READ  Wicepremier obiecał wspierać Igrzyska Europejskie

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top