BC otwiera „największą przestrzeń konferencyjną na Westshore” na Royal Roads University

Wiktoria –

W Royal Roads University (RRU) otwarto nową salę balową na 500 miejsc.

Hrabstwo ogłosiło w piątek, że wielofunkcyjny budynek, zwany Dogwood Auditorium, będzie otwarty dla rezerwacji na imprezy publiczne od stycznia 2022 roku.

W budynku znajduje się duża przestrzeń wystawiennicza z wysuwanymi siedzeniami i ścianką działową, która może podzielić pomieszczenie na dwie części, pomieszczenie usług medialnych, salę konferencyjną i salę wielofunkcyjną.

Dzielnica dodaje, że nowo wyremontowany budynek zawiera „geograficzny system wymiany energii”, który jest bardziej energooszczędny niż tradycyjne źródła ogrzewania.

Według władz hrabstwa Dereń jest uważany za „największą przestrzeń konferencyjną na Westshore” i może również w przyszłości być gospodarzem ceremonii zwołania uniwersytetu.

„Ten budynek jest doskonałym przykładem współpracy naszego rządu z instytucjami policealnymi w zakresie inwestowania w infrastrukturę wspierającą studentów i społeczności” – powiedziała minister ds. edukacji zaawansowanej Kolumbii Brytyjskiej Ann Kang.

„Renowacja tej historycznej przestrzeni w nowoczesnym celu tworzy miejsce, w którym studenci mogą się uczyć, a RRU mogą wchodzić w interakcje ze społecznością, angażować się w partnerstwa i witać wszystkich w swoim pięknym kampusie” – powiedziała.

Audytorium Dogwood znajduje się na terenie dawnych kortów do gry w squasha i szatni uniwersytetu. Budynek został pierwotnie wybudowany w 1959 roku i służył jako basen dla dawnej Szkoły Wojskowej Dróg Królewskich.

Budowa Dogwood Hall kosztowała około 15,2 miliona dolarów, przy czym hrabstwo zapewniło 14,6 miliona dolarów finansowania, a uniwersytet wniósł 600 000 dolarów.

„Cieszę się, że partnerstwo między naszym rządem a RRU daje nam pierwsze centrum kongresowe o takiej pojemności na Westshore” – powiedział Mitzi Dean, MLA dla Esquimalt-Metchosin w piątkowym oświadczeniu.

„Jestem podekscytowana, że ​​będziemy mieć miejsce, w którym będziemy się gromadzić, uczyć i budować naszą społeczność” – powiedziała.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top