Bank of Canada odpiera zarzuty Pierre’a Boilivera dotyczące inflacji i kryptowaluty

„Nie postrzegamy kryptowalut jako sposobu, w jaki Kanadyjczycy mogą zrezygnować z inflacji ani jako stabilnego źródła wartości” – powiedział gubernator Banku Kanady, Teff McClem, Komisji Finansów Izby Gmin.

Treść artykułu

W wyraźnej naganie skierowanej do kandydata na przywódcę Kanadyjskiej Partii Konserwatywnej, Pierre’a Poilivry’ego, dwaj główni urzędnicy w Bank of Canada powiedzieli, że kryptowaluty nie są sposobem na „wyjście” z inflacji i w żaden sposób nie zastąpią dolara kanadyjskiego.

Reklama 2

Treść artykułu

Boliever, który stracił rolę krytyka finansowego od czasu, gdy zdecydował się kandydować na swoje główne stanowisko w partii, nie był obecny podczas konfrontacji z gubernatorem Bank of Canada Teffem McClemem i wicegubernatorem Caroline Rogers podczas poniedziałkowej parlamentarnej komisji finansów.

Ale inni, w tym członkowie jego własnej partii, chcieli potwierdzić ostatnie twierdzenia kandydata na przywódcę dotyczące inflacji lub kryptowaluty.

Boilivry Z jego pochwał dla kryptowalut trafiła na pierwsze strony gazet, twierdząc, że może to pomóc Kanadyjczykom „wyjść” z rekordowo wysokiej inflacji, z którą się teraz borykają. Ostro skrytykował także Central Bank of Canada, nazywając go „finansowym analfabetyzmem”. na Twitterze Kiedy wyszło badanie, właściciele bitcoinów byli młodymi, wykształconymi mężczyznami o niskim poziomie wiedzy finansowej.

Reklama 3

Treść artykułu

„Czy uważasz, że jest sposób, aby Kanadyjczycy całkowicie zrezygnowali z inflacji? W szczególności, czy kryptowaluty są sposobem, na przykład, na zrezygnowanie z inflacji? „, zapytał Liberalny Przedstawiciel Evan Baker, gdy nadszedł czas, aby przesłuchać świadków Bank of Canada podczas posiedzenie Komisji Finansów.

READ  Ambitne nosorożce mają nadzieję na poprawę analizy DNA

„Jeśli Kanadyjczycy szukają stabilnego źródła płatności i stabilnego źródła wartości, kryptowaluty tak naprawdę nie spełniają tego testu. Rogers odpowiedział, że zmienność kryptowalut, jeśli spojrzysz w ciągu ostatniego roku lub dwóch, była wyższa niż benzyna, wyższa niż kurs kanadyjski, wyższy niż większość towarów.

„Więc nie postrzegamy kryptowaluty jako sposobu na rezygnację Kanadyjczyków z inflacji ani jako stabilnego źródła wartości” – dodała.

Reklama 4

Treść artykułu

Następnie konserwatywny poseł Ed Fast, który wspiera rywala Poilifrey, Jeana Charesta, zapytał, czy świadkowie spodziewają się, że kryptowaluta w ogóle zastąpi dolara kanadyjskiego jako prawny środek płatniczy w Kanadzie w perspektywie krótko- lub średnioterminowej, co zasadniczo powiedział gubernator MacLeam.

„Oczekujemy, że dolar kanadyjski pozostanie sercem kanadyjskiego systemu finansowego” – powiedział.

W wywiadzie Fast podkreślał znaczenie niezależności Banku Kanady i powiedział, że nie zgodzi się z nikim, kto kwestionuje ten pomysł.

„Myślę, że bank centralny od lat działał w sposób, który w większości był w stanie kontrolować inflację, co jest jego podstawową rolą, i przez lata reagował na kryzysy finansowe, które, jak sądzę, bardzo dobrze służą Kanadyjczykom”. Szybko powiedział.

Reklama 5

Treść artykułu

To nie wina prezesa Banku Kanady

Konserwatywny poseł Ed Fast

Dodał, że to „nie gubernator Banku Kanadyjskiego” stoi w obliczu tak wysokiej inflacji, ale raczej „ogromne pożyczki i wydatki” rządu federalnego.

Konserwatywny poseł Dan Albas, który popiera Poilievre’a jako przywódcę, nie był gotowy pójść dalej niż poseł Carleton w swojej krytyce Banku Kanady, ale podkreślał znaczenie trzymania stóp w ogniu.

Myślę, że każda instytucja, do której warto mieć nadzieję, musi przedstawić swoją argumentację, zwłaszcza jeśli chodzi o coś tak ważnego, jak stabilność cen. Inflacja może pochłonąć gospodarkę i zwykle płacą za nią najsłabsi, więc musi być ścisła odpowiedzialność”.

Gubernator MacLeam zrobił wyrzuty sumienia przed parlamentarzystami i przyznał, że Bank Kanady „wiele rzeczy zrobił dobrze”, ale „niektóre rzeczy były złe”. Dlatego dwa tygodnie temu podnieśli stopę procentową o 50 punktów bazowych, jak zwykle w celu przeciwdziałania inflacji, i Rozważ kolejną podobną podwyżkę w czerwcu.

Reklama 6

Treść artykułu

Przemawiając po spotkaniu, posłanka Quebecu Nathalie Sinclair-Desjani powiedziała, że ​​bank centralny wydaje się „zrozumieć niektóre ze swoich błędów” i powiedziała, że ​​to uznanie uspokoiło ją. Ale nie zgadzała się z ostrą krytyką establishmentu ze strony Boliveri.

„Osobiście się z tym nie zgadzam, w tym sensie, że Bank Kanady ma ekspertów wykonujących swoją pracę. Zawsze mogą wykonywać lepszą pracę, zrozumieli to dzisiaj, więc jesteśmy po to, aby zachęcać ich do lepszego działania” – powiedział Sinclair Desjane. .

Liberalny poseł Anthony Hausfather, który publicznie wyraził rozczarowanie i zaniepokojenie ostatnimi obawami Poilievre’a dotyczącymi Banku Kanady, powiedział, że politycy powinni omawiać rozwiązania, a nie obrażać się nawzajem, gdy się nie zgadzają.

Reklama 7

Treść artykułu

„Mam nadzieję, że wszystkie partie – moje i partie opozycyjne – będą miały poczucie odpowiedzialności za wzbudzanie zaufania ludności w naszych centralnych instytucjach, a także nie atakowanie się nawzajem w nieuczciwy sposób i środki” – powiedział Hausfather. .

„Myślę, że szanująca się polityka jest tym, czego szukają Kanadyjczycy, a nie atakowaniem psów”.

Reklama

uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja obserwowanego wątku komentarzy lub jeśli jest to użytkownik, którego obserwujesz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail ustawienia.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top