Argos pokonał Blue Bombers w swoim pierwszym meczu na BMO Field prawie dwa lata temu

TORONTO — Nick Arbuckle sprawił, że jego pierwszy mecz CFL od ponad dwóch lat był niezapomniany — i nagrodził głodnych fanów Argonautów zwycięstwem w ich pierwszym meczu u siebie od prawie dwóch lat.

Arbuckle rzucił przyłożenie i w pojedynkę podniósł Argos do wygranej 30:23 z Winnipeg Blue Bombers, w bardzo oczekiwanym powrocie Toronto na BMO Field w sobotę.

Chwilę po wygranej przywiózł do domu swoją 15-miesięczną córkę Alię, ubraną w wykonaną na zamówienie koszulkę Argos No.9. Alia jeszcze nie urodziła, kiedy jej ojciec po raz ostatni rozpoczął grę CFL z Calgary w 2019 roku.

„To był pierwszy mecz mojej córki w historii” – powiedział Arbuckle z szerokim uśmiechem. „I wygraliśmy”.

DaVaris Daniels strzelił gola na przyjęciu, a DJ Foster dodał przyłożenie dla Toronto (2-1).

Darvin Adams i Rashid Bailey mieli przyjęcia przyziemienia dla Bombers (2-1), podczas gdy Jesse Briggs popełnił zamieszanie i przebiegł 83 jardy w pierwszej porażce Winnipega w sezonie.

Wygrana była zemstą dla Toronto, które tydzień wcześniej odrzuciło decyzję 20-7 na Winnipeg. Było to również odpowiednie zwycięstwo dla Argos, który nie grał w meczu na swoim polu BMO przez samotne 665 dni – nie od ogromnego zwycięstwa 39-9 nad Ottawą 26 października 2019 r. Następnie globalna pandemia COVID-19 zniknęła z sezonu 2020 CFL.

– To fantastyczne – powiedział początkujący trener Argos Ryan Dinwiddy. „Byliśmy szczęśliwi, że mogliśmy grać u siebie, pokazując im nowego Argosa, więc to doceniliśmy”.

Uśmiechnięty dyrektor generalny Argos, Pinball Clemons, wziął mikrofon przed meczem, aby przemówić do 9866 kibiców obecnych w parny dzień o temperaturze powyżej 28°C. Wytyczne Ontario dotyczące COVID-19 udostępniły 15 000 fanów gry.

„Mam nadzieję, że w naszej następnej grze będziemy mieli więcej graczy i będziemy mogli na tym bazować” – powiedział Dinwiddy. „Chcemy budować relacje z fanami… gracze podają sobie teraz ręce i robią te rzeczy, aby dać im do zrozumienia, że ​​ich doceniamy”.

READ  Maple Leafs przegrywają bitwę w Ontario i prawdopodobnie stracą Morgana Rielly'ego

Arbuckle zadebiutował w Argonauts tydzień temu, kiedy Dinwiddie wysłał go w drugiej połowie w miejsce weterana McLeoda Bethel-Thompsona. Dinwiddy powiedział, że istnieje poczucie znajomości z Arbuckle, ponieważ Dinwiddy był trenerem rozgrywającym Calgary, kiedy Arbuckle tam grał.

27-letni rozgrywający ukończył 23 próby podania z 32 na 310 jardów, z jednym przyłożeniem i bez przechwytów.

Bombowce QB Zach Collaros miały 18 z 33 na 204 jardy, dwa lądowania i jedno przechwycenie.

Boris Bede strzelił trzy bramki dla Toronto z 52, 31 i 37 jardów.

Ton gry zmienił się na początku drugiej połowy, kiedy Daniels otrzymał silny cios od Brandona Alexandra, który zdjął mu hełm przed uderzeniem o ziemię. Daniels był zdenerwowany przez kilka minut, zanim pomógł mu zejść z boiska. Alexander został gwizdany za niepotrzebną szorstkość – i 15 jardów kary – w grze.

„To zmieniło nieco sytuację przestępców” – powiedział Arbuckle. „Niestety nie byliśmy w stanie iść do przodu i zdobyć tylu punktów, ile chcieliśmy. Wszyscy graliśmy trochę przewagi i niestety kilka razy wpadł na gwizdek, ale czuliśmy, że musimy chronić facet, który został trafiony przez to, co uważaliśmy za kulę. tani ”.

Foster zdobył pierwsze przyłożenie w meczu dla Toronto, biegnąc z 10 jardów w 7:39 od pierwszego trafienia 61 jardów od Arbuckle.

Były Argos QB Collaros próbował podać Dextera McCoila Sr. , co doprowadziło do bramki Argos z pola, która podsumowała powolne rozpoczęcie meczu przez bombowce.

Bedi strzelił dwa gole z pola w kwartale, a Toronto prowadził 13-0 na rozpoczęcie drugiej kwarty.

Miotacze w końcu trafili na tablicę wyników, gdy Jackson Jeffcott wystrzelił piłkę z rąk Arbuckle’a od tyłu. Briggs chwycił piłkę i pobiegł prawie bez przeszkód, by wylądować na 83 jardy w 3:14 sekundy.

Winnipeg wycofał się w 16-14 w momencie przyłożenia 51 jardów Adamsa o 12:04 sekundy.

READ  Slafkovsky spełnia marzenie w swoim debiucie w NHL z Canadiens

Arbuckle rzucił podanie z 30 jardów do Danielsa, aby zablokować na 63 jardów, posyłając Toronto do szatni w pierwszej połowie z przewagą 22-14.

Arbuckle rzucił przepustkę z 31 jardów debiutantowi Dijonowi Brissettowi – bratu Indiana Pacers/O’Shea Brissett, byłemu Toronto Raptor – co postawiło Toronto na jednej linii. Arbuckle zszedł w 7:55 trzeciego, prowadząc 29-15.

The Bombers sprawiło, że sytuacja była ciekawa w ostatnich minutach, kiedy Colossus skrócił bieg na 83 jardów podaniem na siedem jardów do Baileya o 12:48, aby podzielić różnicę do siedmiu. Ale było za mało i za późno.

„Możesz teraz stwierdzić po naszym zachowaniu, że jesteśmy tym zdenerwowani” – powiedział Alexander. „Po prostu złożyliśmy jajko po naszej stronie. Nie możesz teraz nic z tym zrobić, ale po prostu wróć i obejrzyj film i popraw kilka rzeczy. Wszyscy zostawiliśmy tam wiele sztuk, łącznie ze mną”.

As specjalnych zespołów bombowych Mike Miller przeprowadził po południu dwukrotną interwencję, aby pobić rekord wszechczasów CFL Speciale Teams. Obecnie ma 191, pokonując 190 wślizgów dla Jasona Arakjiego (2008-2016 z zespołem BC Black).

Z powodu COVID-19 CFL przesunęło rozpoczęcie sezonu o prawie dwa miesiące, skracając sezon zasadniczy z 18 do 14 meczów bez przedsezonowych.

Argos gości Edmonton Eskimos w czwartek, a Blue Bombers wracają do domu, by gościć Calgary 29 sierpnia.