Apple nie będzie już łamać Face ID na naprawionym iPhonie 13s

Powiększenie / Po przełączeniu pojawia się komunikat „Nie można aktywować identyfikatora twarzy”.

Apple twierdzi, że wycofa się z planu złamania Face ID na niezależnie naprawianych iPhone’ach. Spółka często dzielący Połączyć Społeczność naprawcza ponownie wystawiona na próbę, gdy „nieautoryzowane” wymiany ekranu iPhone’a 13 zaczęły powodować awarie systemów Face ID. Nowy raport od krawędź Mówi, że Apple „wyda aktualizację oprogramowania, która nie wymaga przesuwania mikrokontrolera, aby funkcja Face ID działała po przełączeniu ekranu”.

Wymiana ekranu to najczęstsza naprawa smartfona. Apple umieścił nowy mikrokontroler w wyświetlaczu iPhone’a 13, który łączy każdy wyświetlacz z innymi komponentami telefonu. jako iFixit wzmiankowanyJeśli naprawa innej firmy zastąpi ekran iPhone’a 13, Apple wyłączy system Face ID telefonu.

Środowisko reformatorskie zaczęło nazywać trend częściowej zależności „sekwencją”. Zasadniczo każdy chroniony składnik zgłasza numer seryjny do systemu operacyjnego, a program śledzi numery seryjne, które ma mieć urządzenie. Jeśli wymienisz część, jeden z numerów seryjnych zostanie zmieniony, a system operacyjny będzie o tym wiedział. Jeśli ekran iPhone’a 13 zostanie zastąpiony przez stronę trzecią, telefon powie: „Nie można aktywować Face ID na tym iPhonie”.

Autoryzowane warsztaty naprawcze mają dostęp do własnego oprogramowania Apple, które łączy nowy kontroler wyświetlacza z resztą telefonu, aby ponownie włączyć Face ID. Istnieje możliwość wymiany mikrokontrolerów ekranowych przez nieautoryzowane sklepy, ale jest to duży plus przy najczęstszej naprawie telefonu i wymaga mikroskopu i precyzyjnej pracy rozlutowania. Face ID w iPhonie 13 to zupełnie inny element ekranu, więc nie ma oczywistego uzasadnienia dla blokowania Face ID po przełączeniu ekranu. Ale końcowym rezultatem, według iFixit, było „bezprecedensowe zamknięcie”, które „daje Apple możliwość zatwierdzenia lub odrzucenia każdej indywidualnej poprawki”.

Po lawinie złej prasy wspólnota reformatorska „zażegnała kryzys”. Byłoby miło, gdyby to nie był problem.

READ  Tak, Windows 11 właśnie został przeniesiony na sześcioletni smartfon

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top