Brian Williams odchodzi z NBC News po 28 latach

Brian Williams przybywa do Asbury Park Convention Hall, gdy pojawia się na czerwonym dywanie przed koncertami New Jersey Hall of Fame w Asbury Park, NJ, 2014.Julio Cortez/The Associated Press

Brian Williams, który przepracował swoją karierę jako prezenter w MSNBC po tym, jak stracił pracę jako prezenter w „Nightly News” NBC za fałszywe twierdzenia o wojennej historii, po 28 latach odchodzi z sieci.

Williams powiedział w notatce do swoich kolegów z drużyny, że „po długim namyśle” zdecydował się odejść, gdy jego kontrakt wygasa w grudniu.

„To koniec jednego rozdziału i początek drugiego” – napisał Williams. „Jest wiele rzeczy, które chcę zrobić i gdzieś się pojawię”.

62-letni Williams powiedział, że weźmie kilka miesięcy wolnego, aby spędzić czas z rodziną.

Williams był głównym prezenterem NBC News od 2004 do 2015 roku, kiedy został zawieszony za fałszywe twierdzenie, że był w helikopterze, który został trafiony przez ogień wroga podczas wojny w Iraku. Późniejsze śledztwo wykazało, że złożył inne nieprawdziwe stwierdzenia dotyczące swoich doświadczeń obejmujących wydarzenia i stracił pracę.

Został on później wyemitowany o godzinie 23:00 w MSNBC, który przekształcił w szybko poruszający się i zabawny biuletyn podsumowujący wiadomości dnia.

Nasze biuletyny Poranne i Wieczorne Aktualizacje zostały napisane przez redaktorów Globe i zawierają zwięzłe podsumowanie najważniejszych nagłówków dnia. Zarejestruj się dziś.

READ  Ottawa pobiera grzywnę w wysokości do 5000 USD dla podróżnych, którzy odmawiają poddania się kwarantannie w hotelu

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top