Alex Owieczkin strzela 846. gola w swojej karierze w zwycięskim meczu Capitals z Hurricanes 7:6 w rzutach karnych

Aleks Owieczkin Strzelił gole w czterech meczach z rzędu po pokonaniu bramkarza Carolina Hurricanes Piotra Kochetkowa, co stanowi jego 846. wynik w karierze.

Po otrzymaniu podania dośrodkowania od Dylana Strome’a, Ovechkin wbił piłkę w bramkę, co oznaczało 311. grę w przewadze w swojej karierze.

Bramka ta doprowadziła do remisu 2:2 na 6:01 przed końcem drugiej tercji. Capitals wygrali mecz 7:6 po rzutach karnych.

Plac Ovi! Ovi Smish!

Owieczkinowi brakuje obecnie 48 goli do Wayne’a Gretzky’ego (894), co stanowi część rekordu wszechczasów NHL.

Z tym wynikiem Ovi zajmuje 13. miejsce na liście punktów wszechczasów NHL, wyprzedzając Joe Thorntona (1539). Owieczkin później dodał asystę przy bramce w grze w przewadze w trzeciej tercji, kończąc wieczór z 1541 punktami.

Rosyjski bramkarz Piotr Kochetkov jest 175. bramkarzem, którego Owieczkin strzelił w swojej karierze. Tylko Jaromir Jagr (178) i Patrick Marleau (177) strzelili więcej bramek w historii NHL. Zobacz pełną listę tutaj.

Każdy bramkarz Alex Owieczkin strzelił gola

Od przerwy w All-Star Owieczkin jest na dobrej drodze do zdobycia 56 goli (55,9). Po wyjątkowo powolnym początku sezonu kapitan Capitals strzelił 16 goli w ostatnich 23 meczach. Ovi ma obecnie 24 na swoim koncie w tym roku i pozostało mu 13 meczów, aby spróbować osiągnąć swój 16. sezon z 30 golami.