Trudno odczytać przyszłość Canucks, gdy główna drużyna wchodzi poza sezonem

Vancouver – Ostatnim razem, kiedy Vancouver Canucks wracali do domu z Edmonton pod koniec sezonu National Hockey League, było lato i jesień, ale drużyna hokejowa po prostu wybuchała.

The Canucks opuścili bańkę Edmonton podczas premiery COVID w 2020 roku, wygrywając dwie rundy play-offów po raz pierwszy od czasu, gdy franczyza przegrała trzeci finał Pucharu Stanleya w 2011 roku. Zgrana i urocza drużyna miała 25-latka kapitan, wojownik, elitarny obrońca w wieku zaledwie 20 lat, genialny napastnik w wieku zaledwie 21 lat i bramkarz, który wkrótce zostanie jednym z najlepszych graczy w NHL.

Thatcher Demko grał oszałamiająco, sfrustrowany Vegas Golden Knights do późnego meczu 7, wygrywając Canucks w finale Konferencji Zachodniej i przez jakiś czas był znany jako Bubble Demko. Tytuł mógł zostać zastosowany do jego debiutującej drużyny; Były to Bubble Canucks, pełne młodości, umiejętności i obietnic.

Potem bańka pękła, zaczynając od utraty wolnej agencji miesiąc po utracie Tylera Toffoli i dwóch weteranów, których odejście zrujnowało linię liderów.

Dwa lata temu czuję się jak 10.

Kiedy Canucks opuścili Edmonton późnym wieczorem w piątek, po przegranej 3-2 w rzutach karnych z Oilers, którzy grali w playoffach, w których odpoczywali Conor McDavid i Leon Drysitl, zakończył sezon, który okazał się nie do uratowania po fatalnym początku – pomimo serii Fantastycznych pięciu miesięcy pod wodzą nowego trenera Bruce’a Boudreaux.

Canucks odnieśli 40 zwycięstw i 92 punkty, wystawiając ich poza play-offami po raz szósty w ciągu siedmiu lat.

Zrozumiałe jest samozadowolenie i podekscytowanie z powodu finiszu z Canucks 32-15-10 pod Boudreaux, który po piątku wygrał 599. NHL, ale nie ma gwarancji, że zajmie 600. miejsce w Vancouver z powodu opcji wyjścia z kontraktu. Ale presja limitu wynagrodzeń i nieograniczonej bezpłatnej agencji dla głównego strzelca GT Millera za rok prawdopodobnie zmusi stronę Canucks do upadku tego lata.

READ  Spragnione ataku odrzutowce stają w obliczu swojej chwili prawdy w trzeciej grze zasadniczej przeciwko Kanadyjczykom

Jakby załamanie w ostatnich dwóch sezonach nie wystarczyło.

Broniąca gwiazda Queen Hughes wciąż ma 22 lata i jest coraz lepsza. Utalentowany napastnik Elias Peterson ma teraz 23 lata, kapitan Bo Horvat 27, a Demko, który powinien zdobyć przynajmniej kilka głosów na Vezina Cup, ma 26 lat.

Dwa lata po bańce Canucks wciąż ma wiele do zaoferowania. Ale nie można było być tutaj w piątek wieczorem, pamiętać o tej magicznej przygodzie z bańkami dwa lata temu i nie czuć się zagubionym przez ostatnie dwa sezony.

Nie była to strata pojedyncza. Wystarczy spojrzeć na rozwój ich młodych gwiazd, zwłaszcza Demko i Hughesa, potężny 99-punktowy sezon Millera, który strzelił gola w piątek, a nawet debiut 20-letniego skrzydłowego Wasilija Podkolzina pod koniec sezonu.

Ale gdzie jest drużyna? Dziesiąty w Konferencji Zachodniej i piąty w Dywizji Pacyfiku.

Dokąd zmierzasz w przyszłym sezonie – iz kim? Nie można wiedzieć.

„Udowodniliśmy, że jesteśmy naprawdę dobrą drużyną hokejową” – powiedział doświadczony obrońca Tyler Myers. „Tym, gdzie mieliśmy problemy, był początek roku, a konkretnie Pracy. Musimy pamiętać to uczucie, ponieważ nie chcemy przyjeżdżać w przyszłym roku i zaczynać w tym roku. pora roku.”

„To sprawia, że ​​​​myślisz się naprawdę chory… co by było, gdybyśmy posprzątali kilka rzeczy na początku roku”.

Po starcie 8-15-2 pod wodzą Travisa Greena, który został zwolniony z dyrektorem generalnym Jimem Benningiem 5 grudnia, Canucks mieli 0,649 drużyn pod Boudreaux, który dostarczył niepodważalnego dowodu, że w wieku 67 lat i po prawie dwóch latach poza drużyną . NHL, że wciąż ma swoje treningowe kotlety.

W ciągu całego sezonu hokej 0,649 dałby 106 punktów Canucks.

Wyglądało na to, że w piątek Boudreaux odniesie swoje 600. zwycięstwo – w zaledwie 1041 meczach – ale Canucks nie byli w stanie awansować 1:0 i 2:1 i przegrali, gdy Devin Shore pokonał Spencera Martina jednym golem na sześć. – Rzuty karne.

READ  Michael Bisping krytykuje ocenę Conora McGregora przez Johna Kavanaugha na UFC 264: „Jeśli to prawda, Conor powinien cię natychmiast zwolnić”.

„Jeśli nie dostanę 600 w przyszłym roku, nie dostanę do końca października” – żartował Boudreaux, co jest odświeżającą cechą, którą regularnie demonstruje od czasu przyjazdu do Vancouver. Byłoby miło. Kiedy straciłem pracę (w Minnesocie), byłem zdenerwowany, ponieważ rozegrałem 986 meczów i nie wiedziałem, czy dostanę do 1000. Ale kto wie, muszę uwierzyć w moje 600. zwycięstwo będzie kiedyś w przyszłym roku.”

Zapytany o zdobycie gola, gdyby chciał wrócić, Boudreau powiedział: „Tak, bardzo bym się z tym cieszył. To wspaniałe miejsce. Myślę, że to drużyna na fali wzrostu. gier (z 57 dostępnych w regulaminie). Nie wiem, dlaczego by nie miało.

„Nie sądzę, że chcemy być drużyną play-off” – powiedział skrzydłowy Conor Garland. „Mamy w tym pokoju wiele talentów (i) jednego z najlepszych bramkarzy w lidze. To zwykle przepis na drużyny, które mogą zajść daleko i rywalizować o Puchar Stanleya i na tym powinniśmy się skupić – i nie tylko na play-offy. Zrozumieliśmy to, co zrobiliśmy na początku roku, który nas zabił, więc myślę, że skupimy się od pierwszego dnia.

Za 160 dni od teraz.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top