Alex Ovechkin z Capitals pobił rekord strzelecki wszechczasów National Hockey League

Gwiazda Washington Capitals Aleks Owieczkin Obecnie jest liderem wszechczasów NHL pod względem strzałów na bramkę.

Strzał Owieczkina na 11 minut i 14 sekund przed końcem trzeciej tercji na stadionie Ottawa Senators w czwartek wieczorem dał mu 6210 strzałów na bramkę w swojej karierze w 1309 meczach. Wynik ten został przekroczony przez obrońcę Hockey Hall of Fame, Raya Burke’a, który miał 6209 punktów w 1612 meczach NHL.

Owieczkin pod koniec meczu podniósł swój wynik w karierze do 6211, a po dogrywce Capitals wygrali 3:2.

NHL zaczęło śledzić strzały na bramkę w sezonie 1959-60. Ovechkin i Bourque są jedynymi graczami w NHL, którzy przekroczyli 6000 strzałów na bramkę w karierze.

37-letni lewy skrzydłowy 11 razy prowadził NHL pod względem celnych strzałów na bramkę, w tym 10 z pierwszych 11 sezonów Owieczkina.

Ovechkin zakończył bez gola w czwartym meczu z rzędu i utknął na 800 golach w swojej karierze, wyprzedzając Gordiego Howe’a o drugie miejsce w historii, jednocześnie kontynuując pogoń za rekordem NHL Wayne’a Gretzky’ego, który wyniósł 894 gole w 1487 meczach.

„Musisz po prostu przez to zagrać” – powiedział Owieczkin. „Jeśli zagram tam i [got] Nie ma szans, tak, martwiłbym się. Ale mam szanse. Bramkarz zagrał dobrze, teraz ważne jest zdobycie dwóch punktów i dalsze awansowanie w tabeli.

W niniejszym raporcie wykorzystano informacje z Associated Press.

READ  Aktualizacja: CF Montreal rozwiązał Sandro Grande dzień po tym, jak został mianowany głównym trenerem