Akcje w większości spadają przed tygodniem wypełnionym danymi, Nasdaq spada wraz ze wzrostem rentowności obligacji skarbowych

Akcje spadły w poniedziałek, ponieważ handlowcy czekali na nowe dane gospodarcze i zarobki w tym tygodniu, aby potwierdzić lub uspokoić obawy dotyczące wyzwań w łańcuchu dostaw, inflacji i tempa ożywienia na rynku pracy.

S&P 500 zatonął ponad 1%. W miniony piątek, pierwszego dnia października i czwartego kwartału, swoją aktywność odnotował czołowy indeks giełdowy Najlepszy początek miesiąca od 2007 roku Ze skokiem 1,2%. Jednak indeks odnotował tygodniową stratę na poziomie 2,2%, czyli najgorszą stratę od lutego, po tym, jak akcje spadły na początku tygodnia.

Nasdaq zachowywał się gorzej w porównaniu z pozostałymi dwoma głównymi indeksami, spadając w ciągu dnia o ponad 2%, gdy rentowności papierów skarbowych rosły. Wzorcowa 10-letnia rentowność oscylowała nieco poniżej 1,5%, a wyższe stopy procentowe ciągnęły w dół duże firmy technologiczne i rozwijające się firmy. Udziały Facebooka spadły o ponad 5% i są na dobrej drodze do najgorszego dnia od prawie roku, podczas gdy udziały Amazona w 2021 r. okazały się ujemne.

Akcje walczą o odzyskanie sił po wrześniowej wyprzedaży, ponieważ wiele obaw, które doprowadziły do ​​spadku z zeszłego miesiąca, nadal się utrzymuje. W Kongresie ustawodawcy nie osiągnęli jeszcze porozumienia w sprawie rozwiązania dotyczącego podniesienia limitu zadłużenia i uniknięcia potencjalnej niewypłacalności rządu lub rozwiązania, które może wkrótce nadejść w połowie miesiąca i wywołać „kryzys finansowy i recesję”. Sekretarz skarbu Janet Yellen ostrzegała w zeszłym tygodniu.

W centrum uwagi znalazły się obawy o trwające zakłócenia w łańcuchu dostaw i szybko rosnącą inflację, zwłaszcza po opublikowanym w piątek raporcie o wydatkach na konsumpcję osobistą w USA. Odwrócenie najszybszego rocznego wzrostu inflacji od 1991 r.. A jeszcze w tym tygodniu kupcy to zrobią Otrzymuj miesięczny raport z pracy Departamentu Pracy za wrzesień, Co ma wykazać przynajmniej niewielkie przyspieszenie wzrostu zatrudnienia po znacznie słabszym niż oczekiwano Raport sierpniowy. Jednak po mocnym zestawieniu danych ekonomicznych na początku tego roku, wielu ekspertów przygotowuje się do spowolnienia wzrostu i udaremnienia potencjalnych danych do końca roku.

READ  Eksperci twierdzą, że mandaty COVID-19 i problemy z dostawami spowodowały gwałtowny wzrost cen gazu w całej Kanadzie

„Będziemy musieli przejść na palcach przez niektóre z ujemnych liczb, które prawdopodobnie zobaczymy, ale myślę, że rynek będzie patrzył przez tę dolinę”. Yahoo Finance na żywo w piątek.

I chociaż tylko garstka firm ogłasza w tym tygodniu swoje wyniki kwartalne, publikacje te pomogą nadać ton przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu wyników za trzeci kwartał z głównymi bankami w przyszłym tygodniu.

W piątek analitycy z Wall Street prognozowali wzrost zysków o nieco ponad 27% dla indeksu S&P 500 za trzeci kwartał, Według FactSet. Może to oznaczać wyraźne spowolnienie w porównaniu z 88% tempem w drugim kwartale, ale nadal zajmuje trzecie miejsce pod względem najwyższego rocznego tempa wzrostu indeksu od 2010 roku.

„Ponieważ wyceny akcji są pod lupą w obliczu szybko rosnących cen realnych, inwestorzy będą coraz bardziej koncentrować się na ocenie, czy wzrost zysków może nadal napędzać rynek” – napisał w nocie strateg Goldman Sachs David Kostin. Powiedział, że cztery główne obszary, na które inwestorzy powinni zwracać uwagę w raportach i komentarzach kierownictwa w tym sezonie, to łańcuchy dostaw, ropa, koszty pracy i wzrost w Chinach.

„Spodziewamy się, że konsensusowe szacunki będą wyższe, ale uważamy, że częstotliwość i wielkość EPS [earnings per share] Puls będzie umiarkowany od pierwszej połowy 2021 r.”

13:08 ET: UBS widzi „zbyt duży wzrost” jak na konsensusowe szacunki zysków za trzeci kwartał

Chociaż pierwszy pełny tydzień handlu w październiku rozpoczyna się od niższych cen akcji, niektórzy stratedzy nadal optymistycznie patrzą na przyszłą ścieżkę notowań amerykańskich akcji.

„W miarę zbliżania się września czujemy się bardziej pozytywnie nastawieni” – powiedział Stuart Kaiser, szef badań nad instrumentami pochodnymi na akcje w UBS., do Yahoo Finance Live w poniedziałek. “We wrześniu wiązałeś się z dużym ryzykiem z danymi ekonomicznymi, jeśli chodzi o niepewność co do tego, co zamierza zrobić Fed. Myślę, że to ma sens, że wielu inwestorów instytucjonalnych zabezpiecza swoje portfele, ryzyko i byli naprawdę przygotowani na negatywny miesiąc”.

READ  BC Ferries ostrzega przed kolejnym pracowitym letnim weekendem

„Teraz, gdy przegapiliśmy… i zyski [are] W dalszej perspektywie widzimy znaczny wzrost w stosunku do konsensusowych szacunków dotyczących zysków za trzeci kwartał. „Dlatego uważamy, że pewna ulga, aby ominąć te ryzyka, a następnie pozytywne wiadomości, których spodziewamy się w ciągu najbliższych dwóch do czterech tygodni, powinny ponownie przywrócić rynki do rekordowych poziomów”.

10:13 AM ET: Akcje Amazona stają się ujemne w 2021 r., ponieważ rotacja rośnie z dala od dużych firm technologicznych

Amazonka (AMZNAkcje spadły od początku roku na minus, a akcje giganta e-commerce spadły o ponad 0,8% w dziennym obrocie w 2021 r., ponieważ inwestorzy unikają wzrostu i akcji technologicznych, które w zeszłym roku spowodowały wzrost rynku. Akcje Amazona wzrosły o 76,3% w 2020 roku, co czyni go jednym z najlepszych wśród tak zwanych akcji FAANG Big Tech.

Segment konsumencki S&P 500, do którego należy Amazon, był trzecim najgorzej wypadającym segmentem indeksu w tym roku.

Inne ważne nazwy technologiczne również wycofały swoje zyski z 2021 roku.

Akcje Apple wzrosły w tym roku o zaledwie 6%, po wzroście o 81 proc. w 2020 roku. Netflix, ulubieniec branży pozostającej w domu, wzrósł zaledwie o 12%, po 67% w zeszłym roku.

10:00 czasu wschodniego: zamówienia fabryczne przekroczyły szacunki w sierpniu

Zamówienia na towary wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych Zwiększony bardziej niż oczekiwano w sierpniuprzyspieszyła od lipca, mimo że wyzwania związane z łańcuchem dostaw zaważyły ​​na ogólnym tempie wzrostu w sektorze towarów.

Zamówienia fabryczne wzrosły w sierpniu o 1,2% miesiąc do miesiąca, Według danych Ministerstwa Handlu w poniedziałek. Według konsensusu Bloomberga nastąpiło to szybciej niż oczekiwano o 1,0% i stanowiło czwarty z rzędu miesięczny wzrost. Zamówienia fabryczne wzrosły w lipcu o 0,7%, przy czym liczba ta została skorygowana w górę z wcześniej ogłoszonych 0,4%.

Wzrost w sierpniu nastąpił wraz ze wzrostem zamówień na szeroką gamę wytwarzanych produktów, w tym maszyny, urządzenia chłodnicze i samochody ciężarowe. Wyłączając zamówienia związane z transportem, zamówienia fabryczne pozostały o 0,5% wyższe w ciągu miesiąca, pokonując szacunki na poziomie 0,4%.

READ  Genesis przedstawia w pełni elektryczny crossover GV60

9:30 ET: Akcje otwierają się nieco niżej, Nasdaq słabiej

Oto, gdzie rynki handlują w poniedziałek rano:

9:07 ET: Qualcomm i SSW Partners ogłaszają plan zakupu firmy motoryzacyjnej Veoneer

Qualcomm Semiconductor Corporation (QCOMi SSW Partners zainwestują w umowę zakupu firmy z branży motoryzacyjnej VeoneerVNE) Poniedziałkowy poranek.

Zakup będzie obejmował transakcję całkowicie gotówkową w wysokości 37,00 USD za akcję Veoneer, co da firmie wycenę akcji na 4,5 mld USD. Po zakończeniu transakcji Qualcomm otrzyma program Veoneer Arriver, czyli Driver Assistance Program, natomiast Partnerzy SSW przejmą zaległy kapitał Veoneer.

Akcje Veoneera wzrosły po ogłoszeniu o 4%, podczas gdy akcje Qualcomma spadły.

7:31 AM ET Poniedziałek: Kontrakty terminowe na akcje wskazują na niższe otwarcie

Oto, gdzie notowano na rynkach przed poniedziałkowym dzwonkiem otwarcia:

  • Kontrakty terminowe S&P 500ES = F.): -20 pkt (-0,46%) do 4323,75

  • Kontrakty terminowe DowYM = F.): 123,00 pkt (-0,36%) do 34 044,00

  • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): 90,50 punktów (-0,61%) do 14 671,25 punktów

  • surowe (CL = F.): + 0,22 USD (+0,29%) do 76,10 USD za baryłkę

  • Poszedł (GC = F.): – 7,90 USD (-0,45%) do 1750,50 USD za uncję

  • Skarbiec na 10 lat)^ degeneracja): +2,9 punktów bazowych do produkcji 1,496%

NEW YORK, NY – 30 września: Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) 30 września 2021 r. w Nowym Jorku. Po południu Dow spadł o ponad 250 punktów, ponieważ inwestorzy nadal byli zaniepokojeni inflacją, płacami i problemami z łańcuchem dostaw. (Zdjęcie: Spencer Platt/Getty Images)

Emily McCormick jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top