Tesla dodaje możliwość odblokowania drzwi samochodu z aplikacji [video]

Tesla dodaje możliwość odblokowania drzwi samochodu z aplikacji [video]

Tesla zaktualizowała swoją aplikację na iOS do wersji 4.14, a wraz z nią dwie nowe funkcje.

Pierwszym z nich są widżety ekranu blokady iOS. Do wyboru są dwa narzędzia i oba wyświetlają poziom naładowania akumulatora samochodu. Dostępny jest mały okrągły widżet, który wypełnia się na podstawie stanu ładowania pojazdu, a także większy widżet, który zawiera nazwę pojazdu i cyfrowy wyświetlacz poziomu naładowania akumulatora pojazdu, w procentach lub w milach/km, w zależności od ustawionej aplikacji do.

Tesla wprowadza narzędzia do blokowania ekranu na iOS

Druga funkcja to możliwość otwierania drzwi po stronie kierowcy z poziomu aplikacji.

Klamki do drzwi w Modelu 3 i Modelu Y nie włączają się, a przy odpowiedniej mieszance wody i zimna klamka może czasami zamarznąć w ramie drzwi.

Możliwość otwierania drzwi z aplikacji oznacza, że ​​klamka w ogóle nie jest używana, a drzwi są otwierane elektronicznie, otwierając je tylko na tyle, aby przytrzymać bok drzwi, aby je całkowicie otworzyć.

Otwórz drzwi podczas pracy

Możliwość otwarcia drzwi jest dostępna tylko w Modelu 3 i Modelu Y i wymaga uruchomienia pojazdu Aktualizacja 2022.36 lub później, co obecnie stanowi około 350% floty Tesli.

Aby odblokować drzwi, musisz dodać nową ikonę „Odblokuj drzwi” do sekcji Szybkie czynności w aplikacji Tesla, która pojawi się pod wizualizacją pojazdu.

Ostatnia aktualizacja: 15 października, godz.

Niestety, Tesla nie dodała możliwości odblokowania drzwi w żadnych innych obszarach aplikacji, takich jak sekcja klimatu lub elementy sterujące, ale miejmy nadzieję, że pojawi się to w przyszłej aktualizacji.

Obecnie wersja 4.14 aplikacji jest dostępna tylko na iOS, ale spodziewamy się, że wkrótce będzie dostępna w sklepie Google Play.

Możesz także wyświetlić plik Uwagi do wydania aplikacji Tesla 4.14.

FSD Beta 10.69.3 ma się ukazać w przyszłym tygodniu

CEO Tesli, Elon Musk, ogłosił na Twitterze, że W pełni autonomiczna wersja beta Wyjdzie „w przyszłym tygodniu” i może usunąć geofence w Toronto. przed 30 września Dzień Sztucznej Inteligencji 2Musk powiedział, że wersja 10.69.3 ukaże się wkrótce po wydarzeniu.

Od wersji 10.69.3 właściciele mogą spodziewać się wydania Szeroki zakres ulepszeń, w tym lepsze poruszanie się w ciasnych odstępach, ulepszenia kierunkowskazów i dopasowanie prędkości do ruchu. Konto właścicieli Tesli Silicon Valley na Twitterze wspomniało o Musku, mówiąc, że „czasami idzie wolno”.

Właściciele Tesli z Doliny Krzemowej zapytali również Muska, kiedy FSD Beta 10.69.3 zostanie wydana na Twitterze. – W przyszłym tygodniu – odpowiada Musk.

Wprowadzono FSD Beta producenta samochodów Wersja 10.69.2.3 z zeszłego tygodnia. Aktualizacja była małym wydaniem naprawiającym błędy i nie zawierała żadnych większych zmian.

Tesla FSD Beta 10.69 pierwotnie miała być FSD Beta 10.13, ale Tesla zdecydowała się zmienić jej nazwę ze względu na humor, ponieważ w tej wersji zaszły duże zmiany, a wydajność beta była znacznie lepsza. Jednak zmiana nomenklatury spowodowała pewne zamieszanie.

Po wydaniu wersji beta 10.69 Tesla wydała drobne poprawki do 10.69 w wersjach 10.69.1 i 10.69.2, co prowadziłoby do przekonania, że ​​10.69.3 będzie również pomniejszą wersją.

Jednak wersja 10.69.3 beta będzie główną wersją beta z wieloma ulepszeniami.

Spodziewamy się, że wersja 10.69.3 zostanie zbudowana z 2022.28kto dał alternatywne metodyZdolność do Miniaturowy Teatr Tesli A Sugerowane miejsca docelowe.

Ostatnia aktualizacja: 15 października, godz.

Jednak aktualizacja 2022,36 Teraz w dużej części floty, więc Tesla mogła rozpocząć rozwój z tej gałęzi lub włączyć jej funkcje przed wydaniem FSD Beta 10.69.3.

Jeśli masz Spełnia wymagania Aby zostać dodanym do programu Beta, ale nie otrzymał jeszcze aktualizacji, zalecamy, aby nie aktualizować poprzedniej wersji 2022.28 na wypadek, gdyby następna wersja beta była oparta na tej gałęzi.

Ponieważ wersja 10.69.3 została wydana tydzień później w czasach Elona, ​​spodziewamy się, że Tesla zacznie wdrażać ją wewnętrznie wśród pracowników w następny weekend i miejmy nadzieję, że po kilku dniach pierwszych kilka tysięcy beta testerów, a wkrótce potem szeroka wersja.

Euro NCAP sprawdza Teslę pod kątem ewentualnego zmodyfikowanego programu testowego

haker Tesla Greenthionly Tesla niedawno odkryła, że ​​dodała nazwy różnych agencji testujących do niektórych swoich programów rozwojowych, co skłoniło do dochodzenia Euro NCAP, organizacji wspieranej przez rząd europejski, która rygorystycznie testuje pojazdy pod kątem bezpieczeństwa.

Green odkrył, że Tesla niedawno dodała do swojej platformy ANCAP, australijską agencję testową. I VISTA, poligon doświadczalny w Chinach, Euro NCAP i Korea NCAP są już wymienione w kodzie samochodu. Dodanie ANCAP do programu zbiega się z rozpoczęciem sprzedaży Tesli Model Y w Australii.

Chociaż Green był w stanie znaleźć te odniesienia w oprogramowaniu Tesli, nie był w stanie określić, w jakim celu był używany, ponieważ działa na sprzęcie Tesli FSD, który ma ograniczony dostęp.

Nie ma dowodów na jakiekolwiek próby oszustwa

Po tweecie Greena, Euro NCAP przyjrzało się bliżej oprogramowaniu i wynikom testów Tesli i nie znalazło żadnych dowodów na to, że Tesla próbowała oszukiwać w którymkolwiek z testów agencji.

„Integralność systemu oceny gwiazdek ma ogromne znaczenie dla Euro NCAP i będziemy nadal robić wszystko, co w naszej mocy, aby ocena odzwierciedlała bezpieczeństwo, jakiego konsumenci mogą oczekiwać od swoich pojazdów” – powiedział Aled Williams, dyrektor programu Euro NCAP . CNN Biznes. „Jak dotąd dochodzenie Euro NCAP nie ujawniło żadnych dowodów na próbę„ oszukania ” testów przez Teslę”.

Test Euro NCAP

Tesla używa geotagowania do włączania i wyłączania swojego pełnego programu do samodzielnej jazdy. Warto zauważyć, że firma robi to w Toronto, a właściciele oczekują, że zrobi to Tesla usuń strefę geofence w Wersja 10.69.3.

„Możliwe, że lokalizacja GPS może zostać wykorzystana do ustalenia, czy pojazd znajduje się na określonym torze testowym” – dodał Williams. „To jedna z możliwości, które postawiliśmy w Tesli, a oni całkowicie zaprzeczają, że tak się stało”.

Inni spekulują, że dodanie nazw agencji do kodu jest bardziej prawdopodobne, że Tesla będzie zawierać dane w tych witrynach testowych. Tesla może zbierać dane testowe, aby mogli Myślałem, że jesteś niesamowity Zarówno za sprzęt, jak i oprogramowanie swojej floty.

Należy zauważyć, że oprogramowanie pojazdu nie może wpływać na żaden z testów bezpieczeństwa Tesli przeprowadzanych przez te agencje, ponieważ wszystkie czujniki pojazdu są objęte przed testami zderzeniowymi.

Jedynym testem, który zależy od oprogramowania pojazdu, są testy wspomagane oprogramowaniem, takie jak automatyczne hamowanie awaryjne, unikanie pieszych, opuszczanie pasa ruchu itp.

Tesla narazi wielu na ryzyko, próbując oszukiwać podczas któregokolwiek z tych testów. Ich samochody są już jednymi z najbezpieczniejszych pojazdów na drogach i nadal poprawiają swoje bezpieczeństwo, wprowadzając ulepszenia: systemy napinania pasów bezpieczeństwa, A Popraw niebezpieczne światła samochodowe.

READ  Kolumbia Brytyjska rozważa wprowadzenie zakazu stosowania grzejników na gaz ziemny do 2030 roku

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *