Akcje i kontrakty terminowe w Azji nie zmieniają się, z naciskiem na dane: rynki się zmieniają

(Bloomberg) – Akcje azjatyckie oraz amerykańskie i europejskie kontrakty terminowe były mieszane w poniedziałek po sygnałach, że ożywienie gospodarcze w Chinach może być płaskie, ponieważ inwestorzy nadal oceniają ryzyko globalnej inflacji.

Japonia radziła sobie słabo w obawie przed przedłużeniem stanu wyjątkowego w celu ograniczenia koronawirusa. Zapasy spadły w Hongkongu i wahały się w Chinach, ponieważ miernik produkcji wskazywał, że tempo ożywienia gospodarczego mogło osiągnąć swój szczyt. Amerykańskie kontrakty terminowe wzrosły po tym, jak S&P 500 dokonał czwartego z rzędu miesięcznego wzrostu. Europejskie kontrakty spadły. Rentowności skarbów spadły w piątek poniżej 1,60%. Nie ma handlu gotówkowego na obligacjach skarbowych w Azji w czasie świąt w USA i Wielkiej Brytanii

Po komentarzach sprzeciwiających się jego wzrostowi juan osiadł za granicą. Dwie gazety rządowe przytoczyły zagrożenia wynikające z szybkiego wzrostu wartości waluty. Również Chiny ustaliły swoją dzienną stopę referencyjną na niższym poziomie niż oczekiwano.

Bitcoin był notowany poniżej 35000 USD po spadku w piątek, gdy gubernator Banku Japonii Haruhiko Kuroda ostrzegał przed zmiennością tokenów i handlem spekulacyjnym.

Globalne akcje utrzymują się na niemal rekordowo wysokim poziomie, dzięki ciągłemu ożywieniu gospodarczemu po pandemii i zastrzykowi stymulacyjnemu. Jak dotąd wzrost ten zdołał przezwyciężyć obawy, że presja cenowa może doprowadzić do obniżenia wsparcia banku centralnego wcześniej niż oczekiwano.

Inwestorzy pozostają jednak wrażliwi na ryzyko, a raport o zatrudnieniu w USA w tym tygodniu może wymazać rynki, jeśli zmieni postrzeganie siły ożywienia. Chiński raport PMI wykazał, że koszty nakładów dla producentów wzrosły do ​​najwyższego poziomu od prawie dekady.

„Decydenci zobowiązali się zaakceptować wyższą inflację, wyższe wahania inflacji, a kiedy to nastąpi, inflacja będzie strukturalnie wyższa” – powiedział Mixo Das, analityk giełdowy JPMorgan Asia w Bloomberg TV. „Nie sądzę, że to jeszcze w cenie.”

READ  Technologia napędzająca wzrosty na amerykańskich akcjach; Bitcoin Bounce: odwrócenie rynków

Oto najważniejsze wydarzenia, które trzeba obejrzeć w tym tygodniu:

Amerykańskie rynki będą zamknięte z okazji Dnia Pamięci. Rynki w Wielkiej Brytanii będą zamknięte z powodu przerwy wiosennej, decyzja RBA we wtorek OPEC + spotyka się w celu przeglądu poziomów wydobycia ropy we wtorek, przemawiają prezes Fed z Filadelfii Patrick Harker, prezes Fed z Chicago Charles Evans, prezes Fed z Atlanty Raphael Bostick i prezes Rezerwy Federalnej Fed w Dallas Robert Kaplan przemawia Środa w Stanach Zjednoczonych. Raport o zatrudnieniu za maj w piątek

Oto niektóre z głównych ruchów na rynkach:

Sklepy

Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,1% od 7 rano w Londynie. S&P 500 wzrósł w piątek o 0,1%, a Nasdaq 100 o 0,1%. Indeks Nasdaq 100 wzrósł o 0,2%, Topix spadł o 1,3%, australijski indeks S & P / ASX 200 o 0,3%, indeks Kospi wzrósł o 0,3%, indeks Hang Seng spadł o 0,6%, a Shanghai Composite nie zmienił się nieznacznie, indeks Euro Stoxx nieznacznie spadł. 50 kontraktów terminowych zyskuje 0,2%

Monety

Jen był na poziomie 109,74 za dolara, co oznacza wzrost o 0,1%, zewnętrzny juan był na poziomie 6,3687 za dolara, indeks dolara Bloomberga był płaski, a euro kosztowało 1,2193 USD.

Więzy

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła w piątek o 1 punkt bazowy do 1,59%. Kontrakty futures niewiele się zmieniły, a rentowność 10-letnich obligacji australijskich wzrosła o dwa punkty bazowe do 1,71%.

Dobra

WTI wzrósł o 0,6% do 66,71 USD za baryłkę, a złoto kosztowało 1 906,08 USD za uncję, co oznacza wzrost o 0,1%.

Więcej podobnych historii jest dostępnych pod adresem bloomberg.com

Zapisz się teraz Aby wyprzedzić konkurencję dzięki najbardziej zaufanemu źródłu wiadomości biznesowych.

© 2021 Bloomberg LP

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top