Akcje azjatyckie rosną, juan na najwyższym poziomie od 5 miesięcy, ponieważ Biden Xi wzywa do optymizmu Przez Reuters

© Reutera. ZDJĘCIE PLIKU: Kobieta nosząca maskę ochronną podczas epidemii COVID-19 mija elektroniczną tablicę pokazującą indeksy giełdowe Japonii i innych krajów poza firmą maklerską w Tokio, Japonia, 21 września 2021 r. REUTERS / Kim Kyung-Hoon

Ze scenariuszem Alona Johna

HONG KONG (Reuters) – Akcje azjatyckie wzrosły do ​​​​dwóch i pół tygodnia, gdy inwestorzy wiwatowali na serdeczne otwarcie kluczowego spotkania między prezydentem USA Joe Bidenem i chińskim przywódcą Xi Jinpingiem, pomagając wzrosnąć do najwyższego poziomu od pięciu miesięcy i wycofywanie się. Dolar jest znacznie niższy.

Biden i Xi Jinping rozpoczęli gorąco obserwowane rozmowy, przy czym obaj przywódcy podkreślali swoją odpowiedzialność wobec reszty świata za unikanie konfliktów, a prezydent Chin nazwał prezydenta USA „starym przyjacielem”.

Najszerszy indeks MSCI akcji Azji i Pacyfiku poza Japonią wzrósł o 0,27% do najwyższego poziomu od 27 października, podczas gdy indeks w Tokio wzrósł o 0,4%.

Rozmowy rozpoczęły się we wtorek o 0046 GMT, a chińskie media państwowe poinformowały, że zakończyły się o 12:24 (0424 GMT) w Pekinie.

„Rozmowa wideo jest bardzo ważna, ponieważ myślę, że napięcia między tymi dwoma krajami słabną i myślę, że ogólne nastroje na rynku będą się nadal poprawiać” – powiedział Dickie Wong, dyrektor wykonawczy ds. badań w Kingston Securities z siedzibą w Hongkongu.

Stosunki chińsko-amerykańskie doświadczyły długiego okresu napięć za poprzedniej administracji Trumpa, a obie strony niedawno eskalowały wojnę słów dotyczącą szerokiego zakresu kontrowersyjnych kwestii, w tym Tajwanu, a także handlu i technologii.

Echo napięć między dwiema największymi gospodarkami świata wstrząsało światowymi rynkami w różnych momentach w ciągu ostatnich kilku lat, więc każdy optymizm, jaki wyłania się z rozmów, będzie postrzegany jako dobrodziejstwo dla bardziej ryzykownych aktywów.

Przyjazne otwarcie rozmów pomogło w rozwoju transakcji z wykorzystaniem informacji poufnych i wzrostach w handlu porannym, przy czym lokalna cena spot osiągnęła najwyższy poziom 6,3666 za dolara, najsilniej od 1 czerwca.

READ  Kamloops jest człowiekiem na Księżycu po wygraniu 35 milionów dolarów nagrody Lotto Max بجائزة

Na giełdach chińskie akcje blue chipów wzrosły o 0,5%, a benchmark dla Hongkongu o 1%, wspierany również przez akcje spółek z sektora nieruchomości po sugestiach złagodzenia ograniczeń politycznych w sektorze.

„Do tej pory nie zaobserwowaliśmy utraty zaufania do niektórych deweloperów, a rząd wystąpił bardziej agresywnie, aby zapewnić właścicielom domów ochronę” – powiedział David Chao, analityk rynku globalnego w regionie Azji i Pacyfiku (dawniej Japonia) w Invesco.

Indeks chińskich deweloperów notowanych w Hongkongu wzrósł o 3%. Jednak akcje Kaisa Prosperity, jednostki zajmującej się obsługą nieruchomości należącą do dewelopera Kaisa Group, spadły o 13,5%, ponieważ handel został wznowiony dzień po tym, jak firma stwierdziła, że ​​problemy z płynnością jej spółki macierzystej nie wpłyną na działalność operacyjną. [L4N2S70BD]

Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje pozostały bez zmian we wtorek, po zamknięciu Wall Street niewiele się zmieniło, ponieważ rosnące rentowności obligacji skarbowych zmniejszyły apetyt na akcje spółek technologicznych, ale zwiększyły zainteresowanie instytucjami finansowymi. [.N][US/]

Benchmarkowa rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych nieznacznie spadła we wtorek, a ostatnio ustabilizowała się na poziomie 1,6008%, chociaż nadal jest znacznie wyższa od czasu osiągnięcia jednomiesięcznego minimum 1,42%, które spadło tydzień temu, co jest głównym czynnikiem ogólnej siły dolara.

Jednak dolar spadł w reakcji na poprawę nastrojów po wezwaniu Bidena Xi, tracąc przewagę na euro, które odbiło się o prawie 0,2% z 16-miesięcznego minimum, które było ostatnio widziane na poziomie 1,1381 USD.

Rynki walutowe są również dotknięte mieszanymi reakcjami globalnych banków centralnych na rosnącą presję inflacyjną.

Prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde wycofała się w poniedziałek z zakładów rynkowych o zaostrzenie polityki pieniężnej, mówiąc, że zrobienie tego teraz w celu powstrzymania inflacji może zdusić ożywienie w strefie euro. Gołębi ton sprawił, że Euro starało się otrząsnąć z niedźwiedzi.

READ  Ford nie wsiadł do elektrycznych pickupów, aby zbudować kilka z nich - wywiad z Darrenem Palmerem

Wielka Brytania opublikuje swój wrześniowy raport o rynku pracy we wtorek, który według analityków CBA „może obalić lub przełamać argumenty za podwyżką stóp w tym roku”.

W dalszej części dnia opublikowane zostaną również dane o sprzedaży detalicznej w USA, cenach handlowych i produkcji przemysłowej za październik, co będzie kolejną wskazówką na temat kondycji największej gospodarki świata.

Na rynkach ropy naftowej wzrosła o 0,59 procent do 81,36 dolarów za baryłkę. Wzrosła o 0,76% do 82,68 USD za baryłkę. [O/R]

Złoto pozostało bez zmian, zwyżkując o 01%, osiągając 1864 USD za uncję, w porównaniu z poniedziałkowym szczytem, ​​który wyniósł 1870 USD. [GOL/]

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top