Agencja Kosmiczna Ministerstwa Obrony stworzy rynek dla komercyjnych danych satelitarnych

Derek Turner: „Łącza optyczne między satelitami otwierają zupełnie nowy sposób przesyłania danych”

Administrator agencji Derek Turner powiedział 22 czerwca, że ​​Agencja Rozwoju Kosmicznego chce współpracować z komercyjnymi operatorami satelitów obrazowania, aby mogli wysyłać dane bezpośrednio do satelitów rządu USA na orbicie.

Chodzi o to, aby operatorom satelitów obserwacyjnych Ziemi łatwiej było sprzedawać swoje dane rządowi bez konieczności pobierania ich do stacji naziemnych, powiedział Turner. jedna obrona szczyt technologii.

Za pomocą łączy optycznych między satelitami, powiedział, firmy mogą wysyłać dane bezpośrednio ze swoich konstelacji do satelitów SDA.

SDA buduje sieć satelitów do transmisji danych na niskiej orbicie okołoziemskiej, znaną jako warstwa transportowa. Planuje mieć do 150 satelitów na orbicie do 2024 r., a setki kolejnych mogą podążyć za nimi. Każdy satelita w sieci będzie miał wiele stacji komunikacji optycznej do przekazywania danych do innych satelitów i platform wojskowych, takich jak samoloty, statki i centra dowodzenia na ziemi.

Aby wykrywać i śledzić pociski, które mogłyby celować w siły amerykańskie, SDA buduje sieć czujników monitorujących, znaną jako warstwa śledząca. Agencja planuje również wykorzystać komercyjne zdjęcia satelitarne do śledzenia tych celów.

„SDA chce stworzyć rynek”, powiedział Turner.

Powiedział, że łącza optyczne między satelitami „otwierają zupełnie nowy sposób przesyłania danych”.

Agencja jest zainteresowana współpracą z operatorami fotowoltaiki, zobrazowań radarowych, czy innych typów satelitów obserwacyjnych. „Możemy powiedzieć:„ Hej, czy możesz umieścić łącze optyczne na swoim satelicie, aby mógł komunikować się bezpośrednio z naszą warstwą transportową, abyśmy mogli następnie połączyć dane i dostarczyć je bezpośrednio do myśliwca ”- powiedział Turner.

To dałoby branży „kolejny kanał dla rynku”, powiedział. Nie muszą pobierać danych, wprowadzać ich na rynek, a następnie odsprzedawać rządowi. Zasadniczo mogą sprzedać go rządowi, ponieważ wysyła go do naszej warstwy transportowej”.

Turner powiedział, że projekt RFP dla następnej partii satelitów warstwy transportowej zostanie opublikowany w nadchodzących tygodniach. Ostateczne zapytanie ofertowe spodziewane jest w sierpniu.

READ  NASA publikuje niesamowity nowy obraz Śródmieścia Drogi Mlecznej | iNFOnews

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top