Jeźdźcy przeważają w OT przeciwko Stamps

Calgary — The Saskatchewan Roughriders odnieśli zwycięstwo 29-26 po dogrywce nad Calgary Stampeders w sobotę wieczorem, kończąc ekscytujący mecz na stadionie McMahon.

Rene Paradis kopnął gola z gry z 53 jardów na 10 sekund przed końcem czwartej kwarty, aby zremisować i wymusić dogrywkę. Drużyny wymieniły się rzutami z gry w dogrywce, a następnie objęły prowadzenie po bramce Bretta Luthera z 20 jardów, zanim Nick Marshall przechwycił Jake’a Meyera w strefie końcowej w następnej połowie, aby przypieczętować zwycięstwo Raiders.

Jamal Morrow rozegrał znakomitą grę w parterze, kończąc z 22 prowadzeniem i 133 jardami w biegu.

Trevor Harris zakończył 20-30 na 273 jardy i przyłożenie.

Meyer zakończył 18-35 na 288 jardów i przyłożenie, ale rzucił trzy przechwyty.

Powiązany
wykres głębokości: SSK | CGY
Pudełko Punktów: Jeźdźcy, Znaczki w liczbach
Przez obiektyw: Jeźdźcy znaczków
» OBEJRZYJ: Nic Marshall ogłasza grę z dużym przechwytem w dogrywce
» Zarejestruj się i oglądaj mecze CFL na CFL+ w USA i na całym świecie

Rene Paredes trzymał się, gdy Stamps go potrzebowali, po rzucie z gry z 53 jardów, który doprowadził do dogrywki (Dave Chidley/CFL.ca)

Recenzje dały Stamps prowadzenie w ich pierwszej jeździe, kopiąc do kosza z gry z 47 jardów, co dało Stamps wczesne trzypunktowe prowadzenie, 2:14 do końca meczu.

Harris został pokonany przez Dereka Wiggana w pierwszym pstryknięciu pasażera w grze. Było to pierwsze zaklęcie weterana obrońcy w sezonie 2023.

Morrow zmarnował piłkę przy drugim posiadaniu Raiders, ale po weryfikacji jego kolano zostało ustalone, zanim piłka wyszła na aut. Harris również grzebał w piłce później w podjeździe, ale po tym, jak odbiła się ona od boiska między zespołami, luźny kamień został odzyskany przez Jake’a Wieneke.

Luther zremisował pod koniec pierwszej kwarty własnym rzutem z gry z 18 jardów, ale Paradise ponownie dał Stamps prowadzenie o 3:16 w drugiej kwarcie, strzelając z gry z 46 jardów.

READ  Lindholm ma 3 punkty w zwycięstwie Flames nad Canucks

Riders mieli piłkę na ziemi w pierwszej połowie, gdy Morrow zebrał 87 jardów w biegu do przerwy.

Mario Alvord pokazał swoją szybkość przy odbiciu piłki, przepychając się blisko środka pola, zanim zdążył odjechać od obrońców Stamps.

Calgary uderzył Harrisa trzy razy w pierwszej połowie, ponieważ Wigan, Mike Rose i James Foggers zanotowali po jednym worku.

Były Raider Cameron Judge wyeliminował Harrisa na początku trzeciej kwarty, ale The Stamps przywrócili go do następnej akcji, gdy Roland Milligan Jr. zdjął Meyera i zabrał go 56 jardów do linii jednego jarda. Shea Patterson uderzyłby go stamtąd w krótkiej grze na podwórku, aby podnieść Rycerzy o trzy.

The Stamps w końcu znaleźli strefę końcową w trzeciej kwarcie, kiedy Meyer połączył się z Malikiem Henry’m na 52-jardowym przyziemieniu, prowadząc ich 13-9.

Riders kopnęli piłkę 90 jardów przez strefę końcową pod koniec trzeciej kwarty, co zmniejszyło ich stratę do zaledwie trzech, co dało mecz 13-10.

Marshall prawie uciekł z piłką pod koniec trzeciej kwarty, ale nie mógł złapać piłki.

The Raiders odzyskali prowadzenie w ostatniej grze trzeciej kwarty po tym, jak Harris połączył się z Tevinem Jonesem w celu zdobycia przyłożenia, dając Raiders prowadzenie 17-13 po tym, jak Lowther dodał dodatkowy punkt.

Calgary chciał objąć prowadzenie, ale próba przyłożenia Meyera do Cole’a Tuckera została odbita i złapana przez Larry’ego Deana w strefie punktowej po tym, jak piłka została przypadkowo kopnięta przez kolegę z drużyny, CJ Reavisa.

W następnej jeździe Riders powiększyli prowadzenie po 60-jardowej grze Seana Beana Jr., która sprowadziła zielono-białych na linię jednego jarda. Stamtąd Patterson złapał swoje drugie przyłożenie w grze, dając Returners prowadzenie 23-13. Morrow dodał sześć jardów przyłożenia na tym samym podjeździe, który sprawił, że rzucił się na 100 jardów w meczu. Jeźdźcy próbowali zamienić dwa punkty, ale nie zdobyli gola.

READ  Phil Mickelson reaguje na komentarze Tigera Woodsa na temat funduszu PGA Tour

Na około pięć minut przed końcem meczu Meyer wbił piłkę w siebie, aby uzyskać przyłożenie, a Paredes uzyskał trzypunktową przewagę. Paredes wrócił na boisko na 11 sekund przed końcem i strzelił gola, przygotowując grunt pod ekscytujące zwycięstwo Raiders w dogrywce.

Dzięki temu zwycięstwu trener Raiders, Craig Dickinson, ma teraz bilans wszechczasów 2-6 jako główny trener przeciwko swojemu bratu Dave’owi, głównemu trenerowi i dyrektorowi generalnemu The Stamps.

Albert O’Shea, Frankie Hickson, Joan Briskasen, DeMarcus Christmas, Rodney Clemons i Jayden Dalk są poza grą Raiders z powodu kontuzji.

Wiodący szerokokątny Calgary, Reggie Piggleton, również opuścił tę grę po kontuzji żebra w zeszłotygodniowym meczu z Redblacks. Został wpisany na listę kontuzjowanych po sześciu meczach.

The Stamps and Riders zbliżają się do tygodnia pożegnania, ponieważ 4. tydzień sezonu CFL obejmuje tylko trzy mecze. W czwartek Riders zmierzą się z Edmonton Elks. 6 lipca, podczas gdy Stamps pojadą do Winnipeg, aby zmierzyć się z Blue Bombers w piątek. 7 lipca.