Lawina zmiata Oilers, dociera do finału Pucharu Stanleya

Colorado Avalanche dotarło do finału Pucharu Stanleya po raz pierwszy od poniedziałkowych mistrzostw z 2001 roku, burząc reputację wysoce utalentowanego zespołu, który zawiódł w play-offach.

Dokonali wściekłego powrotu w trzecim okresie i wygrali w dogrywce z celem, przejmując termin handlowy Artturi Lehkonen, aby zmieść Edmonton Oilers z 6-5 .zwycięstwo W meczu 4. Leconen, a następnie z Montrealem, również poprowadził Kanadyjczyków do ostatniego sezonu z dodatkowym golem.

Avalanche zmierzy się ze zwycięzcą serii Tampa Bay Lightning-New York Rangers. Rangersi prowadzą najlepszy z siedmiu finałów Konferencji Wschodniej 2-1 w meczu 4 we wtorek (20:00 ET, ESPN) w Tampie.

Kolorado pokonało deficyt 3:1 4-2 po bramkach Devona Toyosa, Gabriela Landskoga, Nathana McKinnona i Miko Rantanena, aby kontynuować awans, zanim Zac Cassian został zmuszony do dogrywki. Cal Makar, który strzelił gola w pierwszej połowie, zaliczył cztery asysty, w tym gola Likonena.