Owieczkin zdobył 797 punktów, a Capitals przegrywali z Jets

WINNIPEG – Aleks Owieczkin Strzelił swojego 797. gola w NHL w czwartym z rzędu zwycięstwie Washington Capitals 5:2 przeciwko Winnipeg Jets w Canada Live Centre w niedzielę.

Owieczkin miał swoje 17. pierwsze miejsce w sezonie, kiedy strzelił gola do pustej bramki o 17:48 trzeciej tercji i zrobił wynik 5-2. Brakuje mu pięciu bramek, by wyprzedzić Gordiego Howe’a (801) i zająć drugie miejsce na liście wszech czasów NHL. Wayne Gretzky jest liderem wszechczasów z wynikiem 894.

„Przez większość czasu myślałem, że kontynuujemy [Ovechkin] W Zatoce”, Gates Defenceman Neila Bionica Powiedział. „Dostał pustą sieć, ale w większości trzymaliśmy ją na dystans”.

„Dostanie swoje szanse. Dostanie swoje strzały”.

Marcusa Johanssona Strzelił z rzutu karnego w drugiej połowie z czterema bramkami i Charliego Lindgrena Zrobił 29 obron dla D.C. (14-12-4), którzy w ostatnich siedmiu meczach mają bilans 5-1-1.

„Mieliśmy bardzo mocny pierwszy okres, pomyślałem, a potem nasza siła okazała się ogromna” – powiedział Lindgren. „[Johansson] Po dużym rzucie karnym gol. Strzelać cztery gole, kochasz to jako bramkarz. Podziękowania dla naszych chłopaków za dzisiejszą rywalizację, ciężką pracę i umieszczenie krążka w siatce.

Pierre’a Luca Dubois i Adama Lowry’ego Gol dla Jets (18-8-1), którzy wygrali cztery z rzędu. Conora Hellbwicka Wykonano 31 zapisów.

„Grają szybko” – powiedział Dubois. Ich lot rozciąga się nawet na nasz [defensemen] Nie bardzo mogę odróżnić. Utrudnia. Istnieje ogromna przepaść między naszymi atakującymi a naszym checkiem [defensemen] Z atakującymi na czerwonej linii. W niektóre noce nie grasz najlepiej, a dzisiejsza noc była jedną z tych nocy”.

Trevor van Riemsdyk Dał Waszyngtonowi prowadzenie 1:0 w 3:25 sekundy strzałem z nadgarstka, który pokonał górną część Hellebuycka.

„Nie podnieśliśmy się wcześnie, to było oczywiste” – powiedział trener Winnipeg, Rick Bowness. „Skakali na nas. Myślałem, że po pierwszej tercji znowu zaczęliśmy ruszać nogami. Oczywiście krycie ich pierwszego gola było dla nas całkowitym załamaniem. Gra w przewadze nas zraniła”.

READ  Bedard otrzymał nagrodę EJ McGuire Award of Excellence

Jewgienij Kuzniecow Osiągnął wynik 2:0 przy 8:21 bekhendem ze slotu w power play, przedłużając swoją passę punktową do pięciu meczów (jeden gol, pięć asyst).

Johansson zdobył 3-0, kiedy przyznano mu rzut karny o 9:55 po tym, jak obrońca Jets kopnął piłkę. Josha Morrisseya O krótkim rozstaniu. Johansson strzelił z kopnięcia bekhendowego.

„Zrobiłem ten ruch wcześniej i zadziałało to ostatnim razem, więc pomyślałem, że zostanę przy nim” – powiedział Johansson. „Czułem, że to był dla nas ogromny cel”.

Larsa Ellerarozgrywając swój 900. mecz w NHL, podwyższył wynik do 4:0 o 15:24, zdobywając bramkę po zbiórce z Antoni Manta Strzał przysłony.

Lowry obniżył wynik do 4-1 zaledwie w 35 sekundzie trzeciej tercji, a DuBois podwyższył wynik na 4-2 przy 3:29 po jednorazowym dośrodkowaniu z lodu. Kyle’a Connora.

„Mieliśmy wkład z tak wielu miejsc, a Charlie był bardzo silny w sieci” – powiedział Eller. „To tylko jeden z tych 60-minutowych wysiłków, w których wiesz, że to tylko pierwsze pięć minut w trzeciej, kiedy naciskali i udało im się zdobyć dwie szybkie minuty.

„Myślę, że po tym zareagowaliśmy naprawdę dobrze”.[We] Nie panikuj i nie pozwól im później skorzystać z możliwości. Więc ogólnie to był dobry mecz.”

Uwagi: obrońca stolicy Dmitrij Orłow Miał dwie asysty, trzy strzały na bramkę i dwa bloki w 21:29 czasu na lodzie po tym, jak opuścił 16 meczów z powodu kontuzji dolnej części ciała. … Dobra passa The Jets pod względem zdobywania punktów w siedmiu meczach dobiegła końca.