Hurricane’y tracą bramkarza Ranty, debiutanta Jarvisa w meczu 7 przeciwko Rangers

RALLY, NC (AFP) – Carolina Hurricanes znalazły się na szybkim dołku w grze 7 przeciwko New York Rangers. Utrata kluczowych graczy, takich jak Seth Jarvis i bramkarz Ante Ranta, sprawiła, że ​​sytuacja była jeszcze trudniejsza, jeśli chodzi o szansę na powrót.

Hurricanes stracił Jarvisa z powodu kontuzji górnej części ciała po tym, jak w pierwszym sezonie doznał szoku, jakiego doznał obrońca Nowego Jorku Jacob Tropa, a następnie Ranta przegrał w drugiej połowie, kiedy upadł po rozciągnięciu się i pomógł mu wskoczyć na lód. Brak ciężaru na prawej nodze.

To była część ciężkiego meczu all-out w poniedziałek wieczorem w przegranej 6-2 z Rangers, która zakończyła serię drugiej rundy w play-offach Pucharu Stanleya.

Następnie trener Rod Brend Amour powiedział, że kontuzja Ranty była na tyle poważna, że ​​nie byłby w stanie grać, gdyby Carolina awansowała.

„Nie ma szans”, powiedział Bringmore. „Jutro będzie sprawdzany. To kolano mogło odpaść — nie wiem na pewno, ale nie wyglądało zbyt dobrze, kiedy się stąd wydostał, albo utykał”.

Carolina straciła dwa gole w mocnej grze w pierwszych 10 minutach meczu, aby wysłać Hurricane’y do nadrobienia zaległości w obronie Rangers skoncentrowanej na gwiazdorskim bramkarzu Igorze Shesterkinie. Kontuzja Jarvisa pojawiła się między tymi dwoma golami, a kontuzja Ranty pojawiła się na 4:23 przed końcem drugiej połowy, podczas gdy Hurricane’y wciąż prowadzili 2:0.

33-letni Ranta, który dostał presję na główną rolę, gdy bramkarz nr 1, Fredrik Andersen, doznał kontuzji dolnej części ciała w połowie kwietnia, został popchnięty przez Chrisa Kreidera z Rangers w jedną stronę, gdy się zatrzymał, a następnie skręcił. po jego prawej stronie, gdy szedł Dysk jest w kierunku Miki Zipanjad po drugiej stronie.

Ranta wyprostował prawą nogę w rozszczepionym stanie, żeby się zatrzymać, i niemal natychmiast ruszył do przodu i wylądował twarzą w dół na lodzie. W końcu udało mu się wrócić na ławkę z pomocą swoich kolegów z drużyny Vincenta Trocheka i Nino Needrettera, zanim udał się do szatni, nie obciążając prawej nogi.

READ  Spacer zapewnił trzy miejsca w siatce po szybkim starciu z Alonso na COTA

Ranta został zdyskwalifikowany i został nowicjuszem Piotrem Kochetkovem, który był w drugim meczu serii Hurricanes przeciwko Bostonowi, kiedy Ranta został znokautowany wcześnie z powodu kontuzji. Ale szybko zrezygnował z gola Ryana Stroma z Rangers, przegrywając 3-0, i ostatecznie oddał trzy gole na 12 strzałów.

Jarvis, młodszy skrzydłowy, przegrał mecz po wysokim kopnięciu Trouby w pobliżu lewego ramienia i główki około 12 i pół minuty przed przerwą. Cios sprawił, że Jarvis leżał rozciągnięty na lodzie i mógł tylko wczołgać się z powrotem na siedzenie.

Jarvis był tak chwiejny, że nie mógł nawet usiąść prosto na ławce i potrzebował pomocy kolegów z drużyny, aby dostać się do szatni.

Obrońca Jacob Slavin powiedział o Jarvisie mierzącym 5 stóp i 10 cali, ważącym 175 funtów: „Może jest mniejszy, ale jest zdezorientowany i ma dużo serca. Jest wyraźnie ważnym elementem naszego ataku. … To powinno nie zmienia wyniku meczu. Ale zdecydowanie czujemy, kiedy nie ma jego obecności.

Co gorsza, Hurricane’y wykonały rzut karny dla wielu mężczyzn na lodzie, gdy próbowali wtrącić się na korzyść Jarvisa, a Kreider wykonał manewr 14 sekund później z doskonałym przekierowaniem po podaniu Zibanijada.

„To w pewnym sensie podsumowuje to w tej transformacji” – powiedział Bringmore. „To był wielki cios w tym meczu.”

Zespół szybko wykluczył Jarvisa na pozostałą część wieczoru z czymś, co zostało opisane tylko jako uraz górnej części ciała.