Florey zamierza zagrać przynajmniej kolejny sezon w NHL

Marc-Andre Fleury W przyszłym sezonie planuje zagrać w NHL.

„Chciałbym zagrać przynajmniej jeszcze jeden sezon” – powiedział we wtorek Florey. „Zdecydowałem się na to niedawno. Nadal lubię grać. Nadal dobrze się bawię, moje ciało przez większość czasu się trzyma. Ale tak, inny sezon i zobaczymy później”.

37-letni bramkarz, który po sezonie może zostać wolnym agentem, jest w ostatnim sezonie trzyletniego kontraktu o wartości 21 milionów dolarów (średnia roczna wartość 7 milionów dolarów) podpisanego 13 lipca z Vegas Golden Knights. . , 2018.

Florey jest 25-22-5 z 2,90 gola za średnią 0,910 obron i cztery punkty w 52 meczach dla Minnesota Wild i Chicago Blackhawks w tym sezonie, jego 18. miejsce w NHL. Jest 6-1-0 z 2,59 GAA i 0,921 oszczędnościami w siedmiu meczach, odkąd został sprzedany do Wild 21 marca.

Minnesota pokonała Montreal Canadiens 2-0 we wtorek, kiedy Fleury wspierała Cam TalbotW trzecim zamknięciu sezonu obronił 26 broni. Wild (48-21-7) zajął miejsce w play-off o Puchar Stanleya i zremisował na drugim miejscu w Dywizji Centralnej z St. Louis Blues.

„Fajnie jest być częścią dobrego zespołu z dobrą grupą graczy” – powiedział Fleury. „Kam to świetna osoba, jest dobrym bramkarzem, dobrze się ze sobą dogadujemy. On wszystko upraszcza. Myślę, że razem, we dwoje, powinniśmy grać [in the playoffs]. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc temu zespołowi”.

Florey został trzecim bramkarzem w historii National Hockey League, który wygrał 500 meczów, kiedy 9 grudnia obronił 30 razy w wygranym 2:0 meczu Chicago z Kanadyjczykami. Jego 517 zwycięstw z Wild Penguins, Blackhawks, Golden Knights i Pittsburgh Penguins to jego trzecie w historii National Hockey League. Za Martinem Browdorem (691) i Patrickiem Royem (551).

Florey wygrał Puchar Stanleya trzy razy (2008, 2016, 2017) podczas swoich trzynastu sezonów z Penguins, którzy wybrali go z numerem 1 w NHL Draft 2003. Został wybrany przez Złotych Rycerzy w 2017 NHL Expansion Draft i pomógł im awansować do finału Pucharu Stanleya.W swoim inauguracyjnym sezonie przegrali w pięciu meczach z Washington Capitals.

READ  Marzenie senatorów Ottawa o graniu na nowym placu w centrum miasta ożyło się ponownie

W zeszłym sezonie Fleury była 26-10-0 z wynikiem 1,98 GAA, procentem oszczędności 0,928 i sześcioma zamknięciami w Vegas, a zwycięzca Vezina Cup został wybrany najlepszym bramkarzem NHL. Został sprzedany z Blackhawks 27 lipca.

Niezależny reporter NHL.com Sean Farrell przyczynił się do powstania tego raportu

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top