Gwiazdy zabezpieczają punkt przed wilkami, aby złapać dok playoffów, eliminując złotych rycerzy

Dallas (AFP) – Jani Hakanba strzelił gola pierwszym strzałem w meczu dla Dallas, Joe Pavelsky strzelił dwa podania, aby osiągnąć najwyższy poziom w swojej karierze w wieku 37 lat, a gwiazdy przypieczętowały ostatnie zachodnie miejsce w play-offach po przegranej 4,3 dogrywki do Kojot Arizona w środową noc.

Po wygraniu siedmiu rund rzutów karnych u siebie z Vegas we wtorek wieczorem, Stars potrzebowały tylko jednego punktu, aby dołączyć do Nashville w dwóch dzikich kartach.

Zdobycie punktu w organizacji wyeliminowało również Vegas Golden Knights z wyścigu playoffs.

The Stars zdobyli punkt, uzyskując dostęp do dogrywek, chociaż wysadzili prowadzenie 3-0 w trzeciej rundzie i przegrali, gdy Travis Boyd strzelił swojego 16. gola w 1:43 w dogrywce po Scott Wedgwood, który wykonał 33 interwencje.

Dallas ma 96 punktów, jeden punkt za bezrobotnymi Predatorami, którzy mają jeszcze mecze w Kolorado i Arizonie. Gwiazdy, które zakończyły sezon zasadniczy u siebie w piątek wieczorem przeciwko Anaheim, będą musiały zakończyć sezon przed Predatorami, aby zająć pierwsze miejsce w dzikiej karcie, ponieważ Nashville ma dogrywkę z większą liczbą zwycięstw organizacyjnych, jeśli zespół ma remis w tabeli.

Anton Strallmann strzelił swojego ósmego gola dla Arizony z wynikiem 16:37 przed końcem tabeli, około cztery minuty przed samodzielną bramką Shane’a Justbesbeara. Barrett Hayton zremisował na 3, a pozostało 8:02 w grze 5v3.

Hakanpaa, który strzelił jednego gola w poprzednich 39 meczach, strzelił strzał snajperski z niebieskiej linii 4:42 w meczu, a zaledwie kilka sekund po pauzie odciął wilczego gracza w drodze do siatki. Pavleski miał drugorzędne asysty w strzelaniu dzięki Tylerowi Seguinowi i Miro Heskanenowi, których wynik przyniósł przewagę dwóch graczy.

Pavlesky ma 81 punktów (27 goli, 54 asysty), aby przewyższyć swój rekord w karierze 79 z San Jose w latach 2013-14. Prześcignął już 46 podań, które zdobył 11 lat temu, aw zeszłym tygodniu został 22. zawodnikiem urodzonym w Ameryce, który zdobył 500 podań w swojej karierze.

READ  Pobudka olimpijska: Evanni Blondin daje Steve'owi Armitage'owi ostatnie wezwanie do kanadyjskiego medalu

Gwiazdy ominęły play-offy w 56-osobowym sezonie zeszłego roku. Pojechali do finału Pucharu Stanleya w sezonie 2019-20, który trwał do końca września po przerwie COVID-19 i zakończył się bańką NHL w Kanadzie.

Po nocy, w której drużyna wygrała regulamin, który ustanowiłby punkt zwrotny, Dallas szybko rozpoczął walkę z najniżej sklasyfikowaną Arizoną. Jedyną wygraną Kojotów w poprzednich 11 meczach było zwycięstwo 5-3 w Minnesocie w fazie play-off we wtorkowy wieczór, a oni strzelili trzy gole w trzeciej rundzie, aby zremisować z gwiazdami.

Dallas awansował 2:0 pod koniec pierwszej połowy, kiedy 40-bramkowy strzał Jasona Robertsona odbił się od lewego słupka i prześlizgnął się za Harrym Satterim, zanim Seguin strzelił swojego 24. gola.

Satri zatrzymał 26 rund, a Dallas kilka kolejnych.

Heiskanen, który trafił z czołówki na początku drugiej połowy, po zaledwie 14 sekundach od szansy 5 na 3, dał wynik 3-0.

Uwagi

Gwiazdy są w fazie play-off po raz 17 w ciągu 28 sezonów, w których grali od czasu przeprowadzki do Dallas z Minnesoty. To już trzeci raz w ciągu czterech sezonów, po tym, jak w ciągu ostatnich 10 lat dwukrotnie awansował do play-offów. … Satiri rozpoczął dopiero swój czwarty mecz w Arizonie od czasu zwolnienia z Toronto. W pierwszych trzech przyznał pięć, siedem i pięć bramek.

Golden Knights po raz pierwszy w historii franczyzy tęskni za play-offami

Chicago (AFP) – Tyler Johnson strzelił gola w siódmej rundzie rzutów karnych, gdy Chicago Blackhawks pokonało Vegas 4:3 w środę wieczorem, eliminując Golden Knights z play-offów.

Johnson zdobył bramkę strzałem z nadgarstka na kilka sekund przed tym, jak Dallas, który mimo wszystko potrzebował punktu, aby wyeliminować Vegas, wszedł do dogrywki u siebie z Arizoną. Był to jedyny gol Johnsona z 14 prób w dogrywce.

Taylor Radish strzelił dwa gole, a Caleb Jones strzelił dla Black Hawks, który wygrał drugi z rzędu. Kevin Lankinen zatrzymał 37 rund.

READ  Linie, pary obronne i aktualizacje – 22 listopada

Michael Amadeo, Alec Martinez i Max Pasuritti strzelili bramki dla Vegas, a Chandler Stevenson miał trzy asysty. Logan Thompson również zdobył 37 piłek.

Złoci Rycerze wrócili z trzech opóźnień z jednym golem w pierwszej i drugiej połowie.

Passuretti odbija się w powietrzu po niespodziewanym strzale Braydena McNabba, trzykrotnie remisując mecz z wynikiem 2:48 na sekundę przed końcem. To wymazało prowadzenie obrońcy Chicago, Jonesa, strzelając z 30 stóp przy 5:03 na trzecim miejscu.

Raddysh strzelił pierwsze dwa gole dla Black Hawks, co dało mu 11. miejsce w sezonie. Otworzył wynik, umieszczając krążek na tyłach Thompsona o 16:01 w pierwszej tercji. Vegas 1:38 później związał nadgarstek Amadeo pod głębokim lewym kątem.

Radish dał Blackhawks prowadzenie 2-1 o sekundę na lewą stronę w pierwszej połowie, przewaga, która trwała do 3:57 sekundy, kiedy Martinez uderzył w dysk, mijając wyciągniętą rękę Lankinena.

Thompson oszczędził Alexa DeBrincata, mając 1:42 przed końcem czasu organizacyjnego, zatrzymując napastnika z odległości 20 stóp, aby wymusić nadgodziny.

Thompson wyeliminował blisko szansę Patricka Kane’a po 42 sekundach dogrywki, po czym Lankinen zatrzymał prowadzenie Jacka Eshela z około 20 stóp, aby utrzymać remis w meczu.

Uwagi: Thompson był celny w czwartym meczu z rzędu, a Robin Lehner był nieobecny po operacji barku. …Chicago de Calvin de Haan i de Eric Gustafson mieli zdrowe zadrapania. … 14 zwycięstw u siebie Blackhawks to najmniej w całym sezonie 41 meczów u siebie od 2003-2004, kiedy to wygrali 13-17-6-5 w United Centre. … Gdy pozostał tylko jeden mecz, żaden zawodnik z obrony Blackhawk nie strzelił gola w rozgrywce o władzę w tym sezonie. Tylko trzy gole z meczów siłowych w zeszłym sezonie padły z drużyny Chicago.