5 gier niezależnych z najlepszym projektem otwartego świata

5 gier niezależnych z najlepszym projektem otwartego świata

W ciągu ostatniej dekady indyjskie gry Jego popularność znacznie wzrosła, przede wszystkim ze względu na otwartą konstrukcję. Kto może odmówić swobody poruszania się w dowolnym miejscu lub robienia czegokolwiek podczas odkrywania rozległych i tajemniczych światów. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat gatunek ten stał się bardzo nasycony i trudno jest znaleźć gry, które spełnią oczekiwania. Gry niezależne mogą wnieść nowe wrażenia do gatunku, skupiając się na tym, co czyni je naprawdę wyjątkowymi.

że otwarty świat Gra, jak sama nazwa wskazuje, jest grą, w której świat od samego początku jest niemal całkowicie eksplorowany. Gracze mogą wychodzić gdziekolwiek chcą, bez względu na wszystko Historia. Oto jednak pięć gier niezależnych, które dobrze prezentują środowisko otwartego świata.

Uwaga: ten artykuł odzwierciedla opinie autora.


5 najlepszych gier niezależnych z niesamowitym otwartym światem do odkrycia

5) Kenshi

okładka youtube

Akcja Kenshi rozgrywa się 1000 lat po przerażającym wydarzeniu, którego nikt nie pamięta, gdy społeczeństwo zostaje odesłane z powrotem do mrocznej ery technologii. Wyprawa w ten świat jest bardzo niebezpieczna, ponieważ roi się w nim od bandytów, stolarzy niewolników, potworów i kanibali.

Gracze będą musieli nauczyć się radzić sobie z tymi wszystkimi niebezpieczeństwami, gdy wyjdą i zwiedzają ruiny pełne łupów lub natkną się na bazy, w których znajdują się najniebezpieczniejsi banici z Kenshi.

Łatwo przegapić piękno Kenshi pustynia Z powodu ciągłych zagrożeń, z którymi gracze będą musieli się zmierzyć. Otoczenie przedstawia zmierzch płynący nad pustynnymi wydmami, błękitne wody Wybrzeża Lewiatana oraz egzotyczne i urzekające zwierzęta z Zalewu. Jednak same sceny stają się nagrodą dla graczy po tym, jak nauczą się radzić sobie z niebezpieczeństwami tych ziem.


4) brak ścieżki

okładka youtube

Świat gry z otwartym światem jest tak samo ważny, jak sposób, w jaki gracze mogą się po nim poruszać. Pomyśl o szybowcu Link lub GTA VŚwietna fizyka samochodów i różnorodność pojazdów. Te funkcje mogą sprawić, że eksploracja i przechodzenie z jednego punktu do drugiego w otwartym świecie będzie o wiele przyjemniejsze, i właśnie tam błyszczy niezależna gra o nazwie The Pathless.

READ  Mój przyjaciel otworzył mój telefon

Biomy w The Pathless są długie i szerokie, z rozrzuconymi punktami docelowymi. Punkty te dają graczom wzrost szybkości i wytrzymałości. Gracze rzadko mają się zatrzymać w The Pathless. Zamiast tego mają wejść w ruch, gdy ślizgają się po mapie i przemieszczają się od celu do celu.

Ten stan przepływu jest często tak atrakcyjny, że gracze często zapominają, że dotarli na swoje miejsce. Jedynym momentem, w którym gra przestaje działać, jest rozwiązywanie zagadek lub walka z bossami, z których oba są wykorzystywane jako mechanika prędkości.


3) obce dzikie

okładka youtube

W Outer Wilds gracze otrzymują statek kosmiczny do latania i mogą swobodnie odkrywać zewnętrzne przestrzenie kosmosu napędzane ich ciekawością i silnikami odrzutowymi. Ta gra nie ma tradycyjnej historii. Gdy gracze poruszają się w przestrzeni, aby odkrywać miejsca, rozwiązywać łamigłówki i spotykać ludzi, stworzą szeroką, połączoną ze sobą historię, która nie przypomina książki, a bardziej układanki. Kiedy odkryją elementy i ułożą je na miejscu, gracze zaczną odkrywać większy obraz.


2) Pusta noc

okładka youtube

Pusta noc Jest to wymagająca, przygodowa gra akcji i niezależna gra w 2D z misternie połączonym światem, który powoli staje się dostępny dla graczy, gdy odblokowują więcej dodatkowych mocy. Strefy Hollow Knight zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić graczom wyjątkowe wrażenia z eksploracji.

Większość obszarów w grze ma wiele wejść lub wyjść, sekretów i ulepszeń do odnalezienia. Gracze nie otrzymują również mapy obszaru po wejściu na nią. Zamiast tego muszą znaleźć Cornifera, kartografa, który daje im przybliżony szkic Ziemi. Dopiero kiedy usiądą na ławce, otrzymają poprawnie narysowaną mapę. Świat ma również wiele drzwi, wind i innych ścieżek, które można odblokować, a ich odblokowanie wymaga przejścia przez trudne obszary. To wzajemne powiązanie, w połączeniu z wyczerpującą trudnością, jest powodem, dla którego rozgrywka Hollow Knight jest często porównywana do Dark Souls.

READ  Tencent i Sony Interactive Entertainment wspólnie nabyły 30,34 procent FromSoftware

1) Podnautyka

okładka youtube

Subnautica Ma wszystko, czego każdy może chcieć od gry survivalowej w otwartym świecie. Zawiera skomplikowany system rzemieślniczy, spersonalizowany budynek bazowy i piękny podwodny świat z ponad 30 biomami do odkrycia. Aż trudno uwierzyć, że to niezależna gra.

Podobnie jak w przypadku Hollow Knight, w Subnautica gracze potrzebują ulepszeń, zanim będą mogli odkrywać więcej biomów i zagłębiać się w świat gry. Jednak zamiast szukać tych ulepszeń podczas eksploracji świata, gracze będą musieli zbierać i wytwarzać zasoby.

W miarę postępów graczy Subnautica zaczyna pozwalać, by prawdziwy horror oceanu osiedlił się. W ciemnych zakamarkach wody czają się nieznane istoty, aw oddali pojawiają się tajemnicze cienie. Wszystko to jest uzupełnione pięknymi podwodnymi środowiskami, których żadna inna gra nie zbliżyła się do stworzenia, dzięki czemu Subnautica jest doświadczeniem innym niż wszystkie.

Edytowane przez Siddhartha Satish

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *