Alex Jones nakazał wypłacenie prawie pół miliarda dolarów rodzinom Sandy Hook w ramach dodatkowych odszkodowań karnych

Alex Jones nakazał wypłacenie prawie pół miliarda dolarów rodzinom Sandy Hook w ramach dodatkowych odszkodowań karnych


Nowy Jork
CNN Biznes

Sędzia z Connecticut w czwartek nakazał prawicowemu teoretykowi spiskowemu Alexowi Jonesowi zapłacić dodatkowe 473 miliony dolarów odszkodowania za kłamstwa, które powiedział o strzelaninie do szkoły podstawowej w Sandy Hook w 2012 roku.

Sędzia Sądu Najwyższego stanu Connecticut Barbara Bellis przyznała rodzinom ponad 323 miliony dolarów odszkodowań karnych za honoraria adwokackie i 150 milionów dolarów odszkodowania na mocy prawa stanowego zwanego Connecticut Unfair Business Practices Act, które zakazuje nieuczciwej konkurencji i oszustw w biznesie .

„Zapis dowodzi również, że przez prawie dekadę oskarżeni powtarzali zachowanie i napaści na powodów, w tym podczas procesu, brutalne, złośliwe i oburzające zachowanie, które wyrządziło szkodę powodom” – powiedziała Bellis w swojej decyzji. „To skorumpowane, bezwzględne i ciągłe zachowanie oskarżonego dowodzi najwyższego stopnia nagany i potępienia”.

Ogromna suma pieniędzy plus 965 milionów dolarów jury przyznane ośmiu rodzinom ofiar Sandy Hook i pierwsza osoba udzielająca pomocy. W zeszłym miesiącu w odszkodowaniach odszkodowawczych. Zgodnie z prawem stanu Connecticut, sędzia określa wysokość odszkodowania karnego, które należy przyznać.

Jones bezpodstawnie powtórzył po masowej strzelaninie w 2012 roku, w której zginęło 26 osób, że incydent był zaaranżowany, a rodziny i ratownicy byli „aktorami kryzysowymi”.

Kłamstwa doprowadziły do ​​wielu procesów sądowych, a proces sądowy odbył się we wrześniu i październiku w sprawie pozwów w Connecticut.

Przez cały proces powodowie w tym procesie opisali w przejmujący sposób, w jaki sposób kłamstwa doprowadziły do ​​nieustannego nękania ich i zaostrzyły emocjonalne cierpienie utraty bliskich.

CNN zwrócił się do adwokata Alexa Jonesa o komentarz.

Nie jest jasne, kiedy i ile pieniędzy powodowie ostatecznie zobaczą.

Jones powiedział, że zostanie wznowione Pierwotna decyzja z Connecticut twierdziła, że ​​„nie było pieniędzy” na zapłacenie ogromnej kwoty, którą jury początkowo przyznało powodom.

The Decyzja w Connecticut Stało się to po tym, jak oddzielne jury w Teksasie zdecydowało, że Jones i jego firma powinni przyznać rodzicom Sandy Hook, którzy pozwali w tym stanie, prawie 50 milionów dolarów.

READ  Departament Policji North Port przyznaje, że popełnił kosztowny błąd w śledztwie Briana Laundry'ego: „Żadna sprawa nie jest idealna”.

Podczas gdy Jones początkowo kłamał na temat strzelaniny w 2012 roku, później przyznał, że masakra miała miejsce, gdy miał do czynienia z kilkoma procesami sądowymi. Ale nie zastosował się do nakazów sądowych podczas procesu odkrywania spraw sądowych w Connecticut i Teksasie, co doprowadziło rodziny w każdym stanie do wygrania hipotetycznych wyroków przeciwko niemu.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *