Źródło AP twierdzi, że właściciele NFL zgadzają się na radykalną zmianę zasad rozpoczęcia meczu, przyjmując konfigurację stosowaną w XFL

Źródło AP twierdzi, że właściciele NFL zgadzają się na radykalną zmianę zasad rozpoczęcia meczu, przyjmując konfigurację stosowaną w XFL

ORLANDO, Floryda (AP) – Nadchodzą powroty do NFL.

Właściciele zespołów we wtorek zatwierdzili nowy przepis, który przyjmie to, co zasadniczo stało się „martwą grą” i ponownie uczyni z niej integralną część gry, powiedziała The Associated Press osoba zaznajomiona z tą decyzją. Osoba ta rozmawiała z AP pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ liga nie ogłosiła zmiany.

Przegląd drużyn specjalnych – nad którym pracowano od lat – uwzględnia elementy zasad rozpoczęcia gry stosowanych w drużynie

Przewodniczący Komisji Rozgrywek NFL Rich McKay powiedział w poniedziałek, że istnieje pilna potrzeba głosowania nad tym przepisem przed projektem, ponieważ może on mieć wpływ na sposób, w jaki zespoły organizują składy. Na początku poprzedniego sezonu mieliśmy 1970 powrotów do przeszłości, ale teraz można je przywrócić.

„Myślę, że to dobre dla gry” – powiedział trener Rams Sean McVay, jeden z trzech trenerów w ośmioosobowej komisji. „Myślę, że wszystkie zamierzenia idą we właściwym kierunku i naprawdę doceniam czas i wysiłek, jakie koordynatorzy zespołów specjalnych włożyli w starania, aby ten mecz był istotny dla naszej gry”.

W przypadku standardowego rozpoczęcia piłka zostanie kopnięta z linii 35 jardów, przy czym 10 zawodników ustawi się w kolejce do osłony kopnięć na linii 40 jarda przeciwnika, po pięciu po każdej stronie boiska.

Zespół powracający będzie miał co najmniej dziewięciu blokujących ustawionych w „strefie przygotowawczej” pomiędzy linią 30 a 35 jarda, przy czym co najmniej siedmiu z tych zawodników dotyka linii 35 jarda. Wewnątrz pola może znajdować się maksymalnie dwóch zawodników powracających. Linia 20 jardów. .

Tylko wykonawca rzutu i dwóch powracających zawodników mogą się poruszać, dopóki piłka nie uderzy w ziemię lub nie zostanie dotknięta przez powracającego gracza w 20.

Każde kopnięcie, które dotrze do pola punktowego w powietrzu, może zostać oddane lub drużyna odbierająca może wybrać dotknięcie i przejęcie posiadania na 30. Każde kopnięcie, które dotrze do pola punktowego w powietrzu i wyjdzie poza boisko lub poza strefę końcową, zostanie uznane także zaowocował touchbackiem w 30.

READ  Dobry tydzień, nie boję się już Jacka Campbella, a Nogie płonie

Jeżeli piłka uderzy powracającego lub ziemię przed strefą końcową i wpadnie do strefy punktowej, touchback będzie miał wartość 20 lub gra może zostać wznowiona. Każde kopnięcie otrzymane na polu gry musi zostać oddane.

„To radykalne posunięcie, które będzie zupełnie inne” – powiedział trener Ravens John Harbaugh, były koordynator zespołów specjalnych. „Czy to w tej chwili właściwe posunięcie? Nie wiem. Myślę, że należy to ustalić”.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jakikolwiek touchback – lub jeśli powracający zawodnik ogłosi uczciwe złapanie na polu gry – powoduje, że drużyna odbierająca otrzymuje piłkę z numerem 25.

Do przyjęcia propozycji potrzebne są 24 z 32 głosów.

„Jestem za tym” – powiedział trener Chiefs Andy Reid. „Masz 2000 martwych sztuk. Nikt nie chce tego oglądać. Doda to emocji i nowości. „

___

Mark Long, pisarz AP Pro Football, przyczynił się do powstania tego raportu.

___

AP NFL: https://apnews.com/hub/nfl

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *