Znajomość języka francuskiego przez Kinga w celu usprawnienia wizyt państwowych

Znajomość języka francuskiego przez Kinga w celu usprawnienia wizyt państwowych
  • Napisane przez Seana Coughlana
  • Korespondent królewski

Król Karol wykorzysta swoją znajomość języka francuskiego, gdy pod koniec miesiąca będzie przemawiał do francuskiego Senatu z oficjalną wizytą.

Na początku tego roku król zdobył sympatię polityczną w Berlinie, wygłaszając większość swoich przemówień w Reichstagu w języku niemieckim.

Jest to wycieczka, która została przełożona po odwołaniu pierwotnych planów z powodu protestów ulicznych w sprawie emerytur.

Pałac Buckingham twierdzi, że król będzie obecny na wydarzeniach w Paryżu i Bordeaux.

Trzydniowa podróż do Francji, trwająca od 20 do 23 września, miała pierwotnie być symboliczną pierwszą wizytą państwową króla Karola i królowej Camilli, w której priorytetem była potrzeba wzmocnienia więzi europejskich napiętych przez brexit.

Jednak wydarzenia marcowe wykraczały poza to, kiedy demonstracje dotyczące zmian w emeryturach uniemożliwiły kontynuację, zwłaszcza gdy uczestnicy zamieszek podpalili jedno z planowanych miejsc.

W tej chwili nie ma obaw, że niepokoje były wymierzone we francuskich polityków, a nie w wizytę państwową.

Przełożone daty będą teraz pokrywać się z Pucharem Świata w Rugby i oczekuje się, że odbędą się sesje zdjęciowe z gwiazdami sportu.

Takie oficjalne wizyty odbywają się za radą rządu i mają na celu wzmocnienie bliskich stosunków handlowych, kulturalnych i wojskowych z Francją, w tym wsparcia dla Ukrainy.

Program uroczystości, którego gospodarzem będzie prezydent Emmanuel Macron, będzie obejmował pełen program uroczystości, obejmujący wydarzenia w Paryżu pod Łukiem Triumfalnym i Pałacem Elizejskim oraz bankiet państwowy w Pałacu Wersalskim.

Król przebywający z trzydziestą piątą oficjalną wizytą we Francji będzie pierwszym brytyjskim monarchą, który będzie przemawiał w Senacie przed członkami obu izb francuskiego parlamentu.

Jeśli pójdzie za przykładem swojego przemówienia w Reichstagu, nastąpi ofensywa wdzięku z wielojęzycznymi odniesieniami kulturowymi i dowcipami, ale tym razem będzie to w interesie Cordiale Ententy.

Odzwierciedlając swoje zainteresowanie pisaniem, królowa Camilla podczas swojego pobytu ufunduje francusko-brytyjską nagrodę literacką.

Podczas gdy wydarzenia w Paryżu skupią się na formalnościach, podróż do Bordeaux będzie poświęcona kwestiom związanym ze środowiskiem i przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym.

Obejmie to spotkanie z pracownikami służb ratowniczych, którzy pomogli w walce z pożarami buszu, oraz wycieczkę do ekologicznej winnicy.

Chris Fitzgerald, prywatny sekretarz króla, powiedział: „Wizyta państwowa będzie uczczeniem stosunków Wielkiej Brytanii z Francją i będzie reprezentować naszą wspólną historię, kulturę i wartości”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *