Zawieszenie Leafs Morgan Rielly na 5 meczów zostało potwierdzone przez Gary'ego Bettmana

Zawieszenie Leafs Morgan Rielly na 5 meczów zostało potwierdzone przez Gary'ego Bettmana

Komisarz NHL Gary Bettman potwierdził zawieszenie Morgana Rielly’ego na pięć meczów we wtorek po południu za sprawdzenie prezydenta Ottawy Ridleya Gregga.

W 11-stronicowym orzeczeniu wydanym po godzinnej i 45-minutowej rozprawie w zeszłym tygodniu z członkami zarządu Toronto i przedstawicielami NHLPA, Bettman ostatecznie zgodził się z początkową decyzją Departamentu Bezpieczeństwa Graczy NHL.

„Na podstawie mojej recenzji filmu stwierdzam, że działania pana Reilly’ego nie były jedynie wynikiem zaniedbania czy lekkomyślności, ale były zamierzone” – napisał Pittman.

Komisarz NHL zasugerował, że zawieszenie Rielly'ego mogłoby być dłuższe, gdyby nie jego wcześniej czysty rekord.

Według Pittmana Reilly powiedział, że chociaż sprawdzenie Gregga było zamierzone, nie „celował” w głowę. Zdaniem Pittmana nie miało to znaczenia, ponieważ „faktem pozostaje, że pan Reilly podniósł kij do poziomu głowy i szyi pana Gregga, a następnie z całą mocą i celowo wbił go w pana Gregga, podczas gdy pan Reilly jeździł na łyżwach w ośrodku Mr. Gregg. Gregg.

Komisarz nie uwierzył także twierdzeniu Reilly'ego, że zmniejszył siłę kontroli krzyżowej, zdejmując jedną rękę z laski.

Odrzucił także twierdzenia Rielly’ego, a także dyrektora generalnego Leafs Brada Trelivinga i prezesa zespołu Brendana Shanahana, że ​​strzał Greiga w pustą siatkę był „prowokacyjny”.

„Działania Rileya nie miały charakteru samoobrony” – napisał Pittman. „Nie były przypadkowe ani odruchowe”.

Pittman napisał, że Reilly miał czas, aby przemyśleć swoje działania i mógł zaangażować go w inny sposób, „na przykład pchnięciem lub popchnięciem, a nawet zrzuceniem rękawiczek do walki. Gdyby to zrobił, dodatkowa dyscyplina prawdopodobnie nie miałaby było potrzebne.”

Twierdząc, że Rielly zasługiwał na mniej meczów, NHLPA przytoczyła cztery podobne zawieszenia, które były mniejsze: Alex Chiasson (jeden mecz); Jeff Skinner (trzy); Blake Lizotte (jeden); i Evander Kane (jeden mecz play-off).

READ  Lightning pokonał Rangersów na Konferencji Wschodniej i zmierzy się z Avalanche o Puchar Stanleya

Batman nie zgodził się z tym. Poziom „siły” i „drapieżnego zachowania” uzasadniał pięć meczów.

Komisarz nie uważał również, że zakaz na sześć meczów nałożony na Davida Perrona nie jest porównywalny z zakazem nałożonym na Rielly’ego, a nawet przytoczył zakaz Jasona Spezzy, który obniżył (do czterech z sześciu meczów) – „niepoważne zachowanie innego zawodnika, które dopuściło się lekkomyślnego zachowania .” „behawioralne (ale nie zamierzone)” – jako powód, dla którego „tutaj komentarz mógł być wyższy”.

Reilly argumentował, że działania Gregga były „brakiem szacunku” wobec Leafs, ale według Bettmana wyparł się także „sugestii wyrażanych publicznie przez innych, jakoby jego działania były w jakiś sposób właściwe”.

„Mam nadzieję i oczekuję, że wydarzenia prowadzące do zawieszenia były aberracją, która się nie powtórzy” – napisał Pittman.

Leafs bez Rielly'ego mają bilans 4-0-0.

W środę wieczorem 29-latek rozegra ostatni mecz po zawieszeniu w Arizonie. Będzie mógł powrócić na boisko podczas czwartkowej wizyty Leafs w Vegas.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Richard A. Whittaker/Ikona Sportswire za pośrednictwem Getty Images)

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *