Zarząd Krajowy PO zajął stanowisko w sprawie aborcji

Poseł Agnieszka Bomaska ​​powiedziała, że ​​Krajowy Zarząd Bazy Obywatelskiej przyjął stanowisko w sprawie aborcji. W czwartek odbędzie się konferencja prasowa dotycząca tej decyzji.

Uchwała komitetu wykonawczego została przyjęta większością głosów w środę wieczorem.

– Wszystko się wyczerpało. Jednak Bomaska ​​powiedział, że zgodził się z członkami zarządu na omówienie naszego stanowiska na jutrzejszej konferencji prasowej.

Rzecznik obywatelski John Grafik powiedział, że konferencja odbędzie się w czwartek rano w Biurze Krajowym PO na Ul. Wijska. Dołączy do nich prezydent PO Boris Budka, wicemarszałek SSE Magorzata Kitawa-Pioska i inni przedstawiciele PO.

Zarząd Platformy omówił dwie rundy – najpierw spotkał się w siedzibie partii o 8 rano, a pozostali relacjonowali prace zespołu kierowanego przez Kidawa-Bioskę, który przygotowywał projekt statusu PO. Około trzech godzin później ogłoszono przerwę, podczas której Rada Krajowa została poproszona o wyjaśnienie niektórych maili, które miały zostać przekazane do późniejszego rozpatrzenia.

Ani Bomasko, ani Grafiko nie chcą ujawniać szczegółów tego stanowiska. Według nieoficjalnych informacji większość członków zarządu zgodziła się z propozycją komitetu Kidawa-Bioska. Pacjentkę wprowadza się w możliwość przerwania ciąży do końca 12 tygodnia po konsultacji z lekarzem i psychologiem.

Wprowadzenie edukacji seksualnej w szkołach, zwrot środków antykoncepcyjnych (w tym antykoncepcji doraźnej) i PO związane z zapłodnieniem in vitro. Chociaż plany te nie budziły sprzeciwu platformy obywatelskiej, konserwatyści partyjni mieli odmienne zdanie na temat aborcji, wolą odwołać się od kompromisu aborcyjnego platformy obywatelskiej (aborcja jest legalna w trzech przypadkach: gdy życie lub zdrowie kobiety jest zagrożone a ciąża jest wynikiem przestępstwa) W Polsce funkcjonował do październikowego orzeczenia trybunału. Zespół patologii płodu.

Politycy PO obiecali, że środowa debata będzie spokojna.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *