Pogoda. Czy czeka nas letnia bryza? Przewidywane anomalie. Nawet kilkanaście lub więcej stopni na czarno | Wiadomości z całego świata

Według mapy opracowanej przez Carstena Housteina, badacza klimatu z Uniwersytetu Oksfordzkiego, w Europie wystąpią letnie temperatury. 24 lutego temperatury na naszym kontynencie mogą sięgać nawet kilkunastu stopni powyżej zera, według prognozy ze 168 godzinnym wyprzedzeniem.

Houstein używa modeli NCEP / GFS i NCEP / NCAR do tworzenia swoich map. Dane są prezentowane z rozdzielczością 0,5. Prognoza Aktualizowane co 6 godzin, a symulacje działają na serwerach Oxford University Environment Center. Możemy zobaczyć inne mapy stworzone przez badacza Tutaj.

IMGW. Ostrzeżenia przed mrozem i brzegiem. Kraj podzielony jest na dwie części

Pogoda dla Europy. Czy wiosna jest tuż za rogiem?

Wiosna zbliża się powoli, ale cała Europa nie może się nią cieszyć. Według prognoz pogody w poniedziałek 22 lutego we Włoszech zanotowane zostaną wysokie temperatury z termometrami do 20 stopni i Francja (Do 18 stopni). Ale nadal kierujesz się na północ i robi się zimniej. W północnej części Skandynawii temperatura będzie się wahać nawet przy -10 czy -15 stopni, ale pogoda w Oslo czy Sztokholmie zapowiada się nieco bardziej korzystnie – można się spodziewać około 7 stopni plus.

Koniec zimy w Polsce?

Polscy meteorolodzy prognozują również znaczny wzrost temperatury w najbliższych dniach. Tak jak Na razie W naszym kraju widać dużą różnicę temperatur. Nocą na północnym wschodzie temperatura spadała poniżej -15 stopni, na południowym zachodzie były powyżej 5 stopni plus! Jednak Agencja Meteorologiczna i Gospodarki Wodnej przewiduje, że pierwsze gazy doświadczymy w weekend 20-21 lutego. Wiosna.

Niski i wysoki poziom wody w Wiśle w kwietniu i czerwcuJednoczesna susza i powódź? Jak działają zmiany klimatu

„Weekend w całym kraju Pogoda Wiosna. Opady, śnieg i deszcz tylko w regionie Czuwasziz. W niedzielę temperatury na Dolnym Śląsku i na Ziemi wzrosną do 13 C Lubuska. Noce też są gorące, a większość temperatur w kraju oscyluje powyżej 0 C – jak czytamy na stronie internetowej IMGW.

READ  „Nie bójcie się” białoruskich towarzyszy sprinterów, którzy uciekli do Polski | Białoruś

Jednak meteorolodzy ostrzegają, że gwałtowny wzrost temperatury może spowodować gwałtowne powodzie, które mogą doprowadzić do poważnych powodzi.

Obejrzyj wideo
Spójrz w niebo. Czy wiesz, jakie chmury widzisz?

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *