Zapolowy Fringe Blue Jays nabiera tempa w kierunku miejsca w składzie na dzień otwarcia

Zapolowy Fringe Blue Jays nabiera tempa w kierunku miejsca w składzie na dzień otwarcia

Wiosenny trening to czas, w którym zespoły oceniają zawodników z najwyższej ligi i spoza niej oraz podejmują kluczowe decyzje przed dniem otwarcia. Chociaż te mecze mają charakter pokazowy, drużyna Blue Jays wypuściła na boisko sporo ekscytujących zawodników z nadzieją, że w kwietniu dołączą do klubu z najwyższej półki. Jednym z tych nazwisk jest Ernie Clement. W zeszłym roku Clement spędził większość czasu w filii Triple-A z Toronto w Buffalo, ale do czasu opuszczenia przez zespół Dunedin w tym roku widział siebie w Blue Jays.

Clement zdobył mocne argumenty zarówno na poziomie ligi wyższej, jak i niższej w 2023 roku. W 72 meczach z Bisonem w zeszłym roku osiągnął wynik 0,348/0,401/0,544 z 11 home runami i bardzo niskim wynikiem 5,0 K%. Był także wpływowym graczem na ścieżkach bazowych, kradnąc 12 worków AAA i zdobywając zasłużony bieg Prędkość sprintu do 76 procent. I chociaż miał mniejszą próbkę na północ od granicy, Clement również spisał się dobrze, po raz kolejny odbijając ponad 0,300 z procentem uderzenia wynoszącym 0,500, co jest dobre jak na 144 wRC+. Clement nie jest prawdziwym talentem, który osiągnął 140 wRC+, ale będzie solidnym zawodnikiem wchodzącym z ławki rezerwowych. W razie potrzeby przyjmie ciosy, połączy siły i rzadko się wycofa. Clement zapewnia także wszechstronność w defensywie, rejestrując rundy na całym boisku, a nawet na lewym boisku.

Ale tym, co pomogło Clementowi w tym roku, był jego wiosenny występ. Podkreślił to także Ben Nicholson Smith ze SportsnetRywalizujące drużyny uważnie obserwowały Clementa i były pod wrażeniem tego, co zobaczyły. Dlaczego tego nie robią? Jak dotąd podczas wiosennego szkolenia Clement osiągnął 0,381/0,409/0,619, co jest dobre dla OPS powyżej 1.000. Poparł to również dwoma home runami, oba przeciwko Corbinowi Burnsowi z AL i Zachowi Eflinowi. Co więcej, podczas swoich 22 występów na płycie Clement nie tylko jeszcze nie uderzył, ale nawet nie powąchał!

READ  Guentzel tydzień do tygodnia dla pingwinów z urazem górnej części ciała

Pomijając fakt, że nie ma dla niego opcji w niższych ligach, miejsce Clementa w składzie jest oczywiste. Obecnie w obecnym konkursie Clemente biorą udział Davis Schneider, Eduardo Escobar i Santiago Espinal. Gracze tacy jak Spencer Horwitz, Daniel Vogelbach i Joey Votto mogliby zostać pominięci w Toronto, ponieważ rywalizują o różne role, będąc leworęcznymi opcjami plutonu władzy. Wydaje się, że po historycznym początku swojej kariery w zeszłym roku Schneider jest zamknięty na drugiej bazie/lewym boisku.

Jeśli chodzi o pozostałych dwóch, Klemens z łatwością ich przyćmiewa. Zarówno Escobar, jak i Espinal mieli bardzo słabe sezony w 2023 roku, nie mówiąc już o fatalnym rozpoczęciu wiosennych treningów. W porównaniu do 1,028 OPS Clemente tej wiosny, Espinal i Escobar osiągają odpowiednio zaledwie 0,570 i 0,342. Escobara można było łatwo odciąć, ponieważ podpisał kontrakt z niższą ligą dopiero w ramach Spring Training Invitational. Chociaż Blue Jays mogą niechętnie rozstawać się z Espinalem, nadal ma dwie opcje w niższej lidze, w których ma tylko około trzech lat stażu pracy. Espinalowi przydałoby się trochę czasu w Buffalo, a jeśli Clement będzie kontynuował swój dobry start wiosny, w kwietniu z łatwością może zostać solidnym zawodnikiem rezerwowego drużyny Jays.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *