Zamieć w Kalifornii: Silna zamieć w Kalifornii zamyka drogi i ośrodki narciarskie, ponieważ w górach nawiedzają ciężkie opady śniegu i wiatr.

Zamieć w Kalifornii: Silna zamieć w Kalifornii zamyka drogi i ośrodki narciarskie, ponieważ w górach nawiedzają ciężkie opady śniegu i wiatr.CNN

W weekend Północną Kalifornię nadal nawiedziły zamieci śnieżne, powodując niszczycielskie wiatry i obfite opady śniegu na grzbietach górskich i w dolinach.

Około 6,5 miliona ludzi objętych jest ostrzeżeniami o pogodzie zimowej w górach West, a w Sierra Nevada nadal obowiązują ostrzeżenia przed zamieciami śnieżnymi.

Najbardziej ekstremalne warunki panują na najwyższych wysokościach, z przerwami w dostawie prądu i huraganowymi wiatrami w Sierra Nevada.

Śnieg zamknął 70-kilometrowy odcinek autostrady międzystanowej nr 80 w pobliżu granicy stanu Nevada na ponad dzień po tym, jak w piątek wieczorem władze autostrady zgłosiły, że kierowcy utknęli na drogach.

„Intensywne opady śniegu od 2 do 6 cali na godzinę w połączeniu z niezwykle silnym wiatrem przekraczającym czasami 160 mil na godzinę spowodują niemożliwe warunki do podróżowania w Sierra Nevada” – podało Centrum Prognoz Pogody.

Serwis pogodowy National Weather Service ostrzegło o „wysokim lub poważnym” ryzyku lawinowym, które będzie występowało w niedzielne popołudnie w środkowej części Sierra i na większym obszarze jeziora Tahoe.

Oczekuje się, że pod koniec niedzieli na grzbiecie Sierra spadnie od 5 do 3 metrów śniegu, a według Weather Prediction Center w całym regionie Intermountain West mogą pojawić się niszczycielskie podmuchy wiatru, „prawdopodobnie przekraczające prędkość 75 mil na godzinę”.

„Wiatry te prawdopodobnie powalą drzewa i linie energetyczne, prowadząc do powszechnych przerw w dostawie prądu” – dodała. „Co więcej, niższe temperatury wejdą na zachód za frontem pierwotnym, powodując obniżenie poziomu śniegu w wielu dolinach”.

Obejrzyj tę interaktywną treść na CNN.com

W niedzielę rano ponad 12 000 domów i firm w Kalifornii było pozbawionych prądu – w porównaniu z prawie 40 000 tego ranka. Według witryny śledzącej PowerOutage.us.

W sobotę zamknięto także kilka pól narciarskich i wyciągów, w tym w Palisades-Tahoe i Sierra w Tahoe i Mammoth, a niektóre ośrodki ostrzegają o opóźnionym rozpoczęciu jazdy w niedzielę.

Ośrodek narciarski Sierra-at-Tahoe w Twin Bridges udostępnił zdjęcia CNN Na drzwiach gromadzi się śnieg Warsztat obsługi ośrodka i samochód na parkingu dla gości ośrodka są zasypane śniegiem, który spadł w nocy.

READ  Biden nominuje pierwszą kobietę przewodniczącą FCC

„Intensywność wiatru osłabnie, chociaż w ciągu dnia spodziewane są dodatkowe obfite opady śniegu, szczególnie w Południowych Kaskadach/Sierrze, Wasatch i Centralnych Górach Skalistych” – podała National Weather Service. W najnowszej dyskusji dotyczącej prognozy wczesną niedzielą.

Służba pogodowa podała, że ​​burza zacznie słabnąć w późniejszą niedzielę, ale nowy system pojawi się w poniedziałek.

Awarie i „niemożliwe” warunki podróży.

Brooke Hess Homer/AP

W sobotę mieszkańcy próbują odśnieżać samochód w Truckee.

Narodowa Służba Meteorologiczna ostrzegła, że ​​obfite opady śniegu i silny wiatr w górach Sierra i częściach północnych pasm oznaczają opady śniegu i zawieruchę, które sprawią, że podróżowanie będzie „niemożliwe”.

Według Kalifornijskiego Departamentu Transportu w sobotę burza wymusiła zamknięcie na kilka godzin głównej drogi prowadzącej do ośrodka narciarskiego Mammoth Mountain Ski Resort w USA z powodu przerw w dostawie prądu.

Kalifornijski patrol autostradowy w Truckee ogłosił, że od sobotniego wieczoru autostrada I-80 między granicą stanu Nevada a Colfax jest zamknięta.

Według CHP Truckee, które zgłosiło, że „duża liczba pojazdów utknęła na szczycie Donner Peak”, w piątek warunki pogodowe spowodowały, że niektóre pojazdy utknęły na drogach, a część kierowców potrzebowała pomocy.

„W pewnym momencie personel ratunkowy i lawety miały trudności z dotarciem do kierowców ze względu na zamieć” – podała agencja.

Kilka innych dróg w okolicy zostało zamkniętych ze względu na pogodę, a niektóre były pod kontrolą, co wymagało od pojazdów założenia łańcuchów, aby mogły poruszać się po drogach.

W sobotnie popołudnie kalifornijski patrol autostradowy opublikował zdjęcie jednego ze swoich pojazdów utkniętego w śniegu. „Nawet nasi funkcjonariusze czasami utkną w śniegu! Warunki przypominające zamieć jeszcze nie ustąpiły, ale mimo to nasi funkcjonariusze ciężko pracują, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. Unikajcie podróżowania w tym czasie i zwracajcie uwagę na warunki drogowe”. Powiedział na Facebooku.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *