Wysokie przypływy i poważne obawy dla Florydy, gdy Idalia zyskuje status huraganu

pisarze cyfrowisieć pogodowa

pisarze cyfrowi

Wysłany dnia 29 sierpnia 2023 o 11:01

We wtorek rano Idalia wzmocniła się i osiągnęła status huraganu, gdy zbliżała się do zachodniego wybrzeża Florydy.

przyjezdny Centrum huraganów w The Weather Network Aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami tropikalnymi w Kanadzie i na całym świecie

Synoptycy z dużym zainteresowaniem obserwowali przez ostatnie dwa dni burzę tropikalną Idalia, obecnie huragan Idalia.

Idalia kontynuuje podróż na północ do Zatoki Meksykańskiej, przelatując przez zachodnią Kubę i wzmacniając swój tor, by we wtorek rano osiągnąć siłę huraganu. Ostrzeżenia przed huraganami i sztormami obowiązują w niektórych częściach zachodniego wybrzeża Florydy, a także w całym regionie Florydy Zachodniej.

the Narodowe Centrum ds. Huraganów w USA (NHC) Oczekuje się, że system ten nabierze dodatkowej prędkości i intensywności przed wprowadzeniem się do północnej części Zatoki Meksykańskiej.

Zobacz też: Wilgoć tropikalna jest wchłaniana w Atlantyku w Kanadzie, podczas gdy Franklin tego unika

Ślad burzy Idalia 29 sierpnia 2023 r

Idalia najprawdopodobniej stanie się poważnym huraganem, zanim w środę w środę dotrze na ląd na Florydzie. Mieszkańcy Florydy Zachodniej i zachodniego wybrzeża Florydy pod koniec wtorku huragan będzie przemieszczał się w kierunku tego stanu, a w środę rano prawdopodobnie uderzy w dowolne miejsce pomiędzy Tallahassee a Tampą.

Temperatury wody we wschodniej części Zatoki Meksykańskiej są bardzo wysokie, co pomaga nakarmić Adalię, która według przewidywań stanie się poważnym huraganem.

Temperatury w całym regionie wahają się od 30 do 31 stopni Celsjusza, a ciepło sięga dziesiątki metrów pod powierzchnię. Jest to ogromna rezerwa ciepła oceanu, która może pozwolić na szybkie narastanie burzy w miarę zbliżania się do Florydy.

READ  Trzech zabitych w afgańskich protestach testuje obietnicę talibów o pokojowych rządach

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *