Ratownictwo North Shore Rescue pracuje nad uratowaniem turysty

Ratownictwo North Shore Rescue pracuje nad uratowaniem turysty

Organizacja North Shore Rescue (NSR) twierdzi, że w sobotnie popołudnie uratowała turystę, który utknął na klifie na zboczu Mount Frome.

Dyrektor poszukiwań Dave Barnett powiedział CityNews, że służby wezwano wkrótce po 15:00, a akcję ratunkową zakończono o 18:30.

„Bezpiecznie wydobyliśmy tego mężczyznę helikopterem” – powiedział Barnett. „Utknął na zboczu klifu. Nie mógł wstać ani zejść. Wiedzieliśmy więc, że będzie to pomoc helikopterem, biorąc pod uwagę tylko lokalizację”.

Powiedział, że ze względu na zachmurzenie nie mogli natychmiast przystąpić do akcji ratunkowej, ale po około pół godzinie uzyskali przerwę.

„Mężczyzna był lekko wstrząśnięty, ale nic mu się nie stało i jest cały” – powiedział.

Barnett twierdzi, że ten telefon przypomniał mu, co należy zrobić, aby zachować bezpieczeństwo podczas pieszych wędrówek.

„Zacznij wcześnie, miej plan podróży, zbadaj obszar, do którego się wybierasz i bądź odpowiednio wyposażony” – powiedział. „Ale w tym konkretnym obszarze odradzamy ludziom korzystanie z map ulic w celu nawigacji. W jednym z nich występują błędy. Pokazuje coś, co wygląda na szlak w tym bardzo niebezpiecznym terenie. To wcale nie jest szlak. ” Pracowałem z Mapami Google, żeby usunąć tę linię.

Ostatnia akcja ratownicza w tym rejonie miała miejsce we wrześniu, kiedy turysta zadzwonił pod numer 911 po tym, jak utknął na klifie i powiedział operatorom, że „trzyma się i nie jest pewien, jak długo wytrzyma”. To był turysta Później udało się ją uratować. W maju 2021 r. Kolejny turysta Zgubił się w tym samym rejonie i został znaleziony martwy.

Mount Frome to góra North Shore, położona na wschód od Grouse Mountain i z widokiem na zatokę Burrard.

CityNews skontaktowało się z organizacją North Shore Rescue w celu uzyskania dalszych informacji i aktualizacji.

To rozwijająca się historia.

READ  W poniedziałek Biden rozpoczął ataki w Iraku przeciwko Kataib Hezbollah po tym, jak trzech amerykańskich żołnierzy zostało rannych

Z aktami Charliego Careya.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *