Winnipeg Jets F. Gabriel Vilardi pauzuje z powodu powiększonej śledziony. Jak to wpływa na skład?

Winnipeg Jets F. Gabriel Vilardi pauzuje z powodu powiększonej śledziony.  Jak to wpływa na skład?

Rick Bowness powiedział w piątek dziennikarzom, że Gabriel Vilardi będzie pauzował przez nieznany czas, aby dojść do siebie po powiększeniu śledziony. Choroba została odkryta podczas oceny przez Velardiego oddzielnego, nienazwanego urazu górnej części ciała. To frustrujący obrót wydarzeń dla gracza, który odegrał dużą rolę w grudniowym awansie drużyny Winnipeg Jets w rankingach NHL.

Nieznany czas trwania jego nieobecności budzi niepokój. To trzecia nieobecność medyczna Vilardiego w jego pierwszym sezonie w Jets, po krótkotrwałej kontuzji dolnej części ciała w styczniu i sześciotygodniowej nieobecności spowodowanej skręceniem więzadła krzyżowego przedniego, którego doznał w październiku w meczu z Los Angeles, swoim byłym klubem. Schorzenia takie jak powiększona śledziona czy wydarzenia takie jak kontuzja kolana Blake'a Lizotte'a w październiku nie są pod kontrolą Vilardiego, ale przyczyniają się do rozczarowującej serii nieobecności zawodnika, który zdobył 30 punktów w 38 meczach.

Vilardi opuścił siedem meczów w marcu po tym, jak opuścił boisko w połowie meczu Jets rozegranego 29 lutego w Dallas. Teraz opuści co najmniej sześć kolejnych meczów, zaczynając od piątkowego meczu Jets z Anaheim, a kończąc na pięciu meczach wyjazdowych, które rozpoczną się w niedzielę w Columbus.

„Gabe nie pojedzie w tę podróż” – powiedział Bowness o pięciomeczowym tournée Jets, który rozpoczyna się w niedzielę w Columbus. „Ma powiększoną śledzionę, więc na tym etapie nie ma harmonogramu. Oczywiście musimy się tym zająć, ale nie będzie podróżował z zespołem.

Pod koniec tej podróży Vilardi, 24-letni napastnik z potencjałem na gwiazdę, zagra w nieco ponad połowie meczów Winnipeg w swoim pierwszym sezonie w klubie. Był główną postacią w przebojowej pozasezonowej wymianie handlowej PL Dubois z Los Angeles w Winnipeg, która przyniosła także Alexa Iafallo, Rasmusa Kupariego i wybór w drugiej rundzie draftu.

Iafalo przeniesie się w piątek na prawe skrzydło Vilardiego w górnej linii Jets – tę rolę odgrywał już wcześniej, łącząc się z Markiem Scheifele i Kylem Connorem, aby uzyskać wynik 9-9 w 232 minuty łącznego czasu gry – ale Bowness twierdzi, że ten ruch może być tymczasowy. .

READ  4 października: raport informacyjny National Hockey League

Chce przyjrzeć się Nikolajowi Ehlersowi oraz nowym nabytkom Jets, Seanowi Monahanowi i Tylerowi Toffoliemu.

„Jeśli to nie zadziała, przenosimy Nicka z powrotem na prawą stronę (na górną linię)” – powiedział Bowness.

Dłuższa nieobecność Vilardiego budzi dalsze wątpliwości co do jego powrotu. Biegi rozciągające są częścią harmonogramu NHL, który staje się coraz bardziej intensywny w miarę jak zespoły przygotowują się do play-offów. Przeoczenie tego meczu może być trudne, szczególnie dla gracza, na którym zazwyczaj polega się na grze w pierwszej linii i jednostce grającej w przewadze. Jets są lepiej odizolowani od jego nieobecności po przejęciu Monahana z Montrealu i Toffoli z New Jersey, ale ciężko im się zmierzyć z zatłoczoną Centralną Dywizją.

Wierzę, że Bowness ma nadzieję przedstawić następujące kwestie, gdy wszyscy będą zdrowi:

Oczekiwany skład

LW C Ru

Kyle’a Connora

Marka Shevella

Gabriela Velardiego

Nikołaj Ehlers

Seana Monahana

Tylera Toffelliego

Nino Niederreitera

Adama Lowry’ego

Masona Appletona

Morgana Barrona

Władysław Namiestnikow

Alex Yafalo

Cole'a Perfettiego

Davida Gustafsona

Rasmusa Kubariego

Dużo pisaliśmy o zaletach i wadach innych kombinacji składów, ale Bowness pokazał swoją wiarę w Connora, Scheifele i Vilardiego. Jest też wiele do powiedzenia w tym, że Ehlers wykorzystuje swoją prędkość do tworzenia gładkiego lodu dla Toffoli; O tym też obszernie pisaliśmy. Najważniejsze jest to, że Winnipeg ma potencjał, aby stworzyć silną grupę ofensywną, jeśli gwiazdy się ułożą i wszyscy pozostaną zdrowi.

Nieobecność Vilardiego rodzi pytania dotyczące dobrze skonstruowanego składu.

„Leczą ją najlepiej, jak mogą” – powiedział Bowness o śledzionie Velardiego. „Nie mam na to odpowiedzi lekarskiej, ale on jest leczony. Jest tutaj w dobrych rękach”.

Kiedy wróci? Jaką rolę może odegrać?

„Czas pokaże” – powiedział Bowness. Prawdą jest, że jest za wcześnie, aby to stwierdzić.

READ  „Wszystko”: Johnson prowadzi Kanadę do półfinału o złoto

Tymczasem łatwo wzbudzić współczucie dla 24-latka, który wystąpił na zgrupowaniu, opuścił sześć tygodni, w grudniu strzelił gola, w styczniu ponownie doznał kontuzji, a niedawno znalazł sposób na ożywienie składu Jets. Przed ostatnią chorobą grał chorą władzę. Vilardi pokazał ogromną obietnicę, biorąc pod uwagę swoje kontuzje i pomimo tego, jak oczywiste jest, że te okoliczności są poza jego kontrolą, opuścił wystarczającą liczbę meczów w poprzednich sezonach, na tyle, że niektórzy kibice zaczęli martwić się o jego wytrzymałość.

Bowness mówi, że jego serce jest z Velarde.

„To wspaniały dzieciak i na początku swojej kariery poradził sobie z kilkoma kontuzjami, więc mamy nadzieję, że kiedy to go spotka, będzie miał szansę na powrót do zdrowia i konsekwentną grę. Zdecydowanie za nim tęsknimy. pakiet w zeszłym roku i zobaczyliśmy jego wartość w naszej grze w przewadze.” „I na szczycie, kiedy dostał kilka meczów, aby mógł kontynuować grę. Czujesz to”.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Zach Bondurant/Getty Images)

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *