WestJet nakazał zapłacić pasażerowi YLW 700 dolarów za tymczasowo zagubiony bagaż – Kelowna News

WestJet nakazał zapłacić pasażerowi YLW 700 dolarów za tymczasowo zagubiony bagaż – Kelowna News

Niedawno przewoźnikowi WestJet nakazano zapłacić ponad 700 dolarów podróżnemu z Kelowna po tym, jak linia lotnicza tymczasowo zgubiła jego bagaż podczas lotu na Hawaje w styczniu 2023 r.

Kelly Quest udał się z Kelowna do Kahului na Hawajach po południu 21 stycznia 2023 r. na wycieczkę golfową, ale kiedy tam dotarł, okazało się, że jego jedyna torba ze sprzętem golfowym nie dotarła na tę wyprawę.

Kurier WestJet dostarczył torbę do Quist 23 stycznia, a on wrócił do domu następnego dnia.

W ostatniej decyzji cywilnej PrawoWestJet powiedział mu, żeby „kupił wszystko, czego potrzebujesz” i „za wszystko zapłacisz” – powiedział Quist. W rezultacie Quist domagał się odszkodowania w wysokości około 3000 dolarów, które obejmowało różne wydatki związane z golfem i odzież.

Członek sądu David Jiang powiedział jednak, że prawo pozwala na zwrot „racjonalnie niezbędnych wydatków”.

W rezultacie Jiang orzekł, że zakup butów i rękawiczek golfowych wraz z wynajmem pól golfowych musi zostać zwrócony, ponieważ „nie ulega wątpliwości, że w jego torbie znajdowały się takie przedmioty, a był na wycieczce golfowej”.

Rankiem 23 stycznia WestJet wysłał e-mail do Quista i poinformował go, że tego samego dnia otrzyma torbę. Quest zażądał jednak zapłaty za 13 koszul, sześć par szortów, osiem par skarpet, dziewięć par bielizny i ręcznik zakupione 23 i 24 stycznia.

„Uważam, że wykracza to poza to, co jest racjonalnie konieczne” – powiedział Jiang. „W tym czasie jego podróż dobiegała końca. Pan Quest wiedział, że jego bagaż jest w drodze lub już go otrzymał w przypadku rachunków z 24 stycznia 2023 r.

WestJet przyznał jednak, że zakup munduru przez Quist jest nadal uzasadniony, dlatego nakazał Jiangowi zapłacić za jedną koszulę, jedną parę szortów, dwie pary skarpet i trzy pary bielizny.

READ  Deweloper z Vancouver odwołuje plan przebudowy kluczowego biurowca

Jiang odmówił także zwrotu firmie Quist opłat za grę w klubie golfowym Wailea Golf Club i na polu golfowym Kapalua Plantation, ponieważ „pan Quist i tak poniósłby te opłaty”.

W sumie sąd nakazał WestJet zapłacić Quistowi 609 dolarów w ramach spłaty zakupów, plus 32 dolarów odsetek i 62 dolarów opłat CRT.

Quest argumentował, że WestJet zrujnował mu wakacje, gubiąc bagaż na oba dni. Jednak w swojej decyzji Jiang zauważył, że lot Questa na Hawaje kosztował 440 dolarów i stwierdził, że Quest nie powinien otrzymać „nieoczekiwanego zysku” za problem z bagażem.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *