W poszukiwaniu końca kosmicznej samotności: od środka w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czy ludzie są jedynym inteligentnym życiem we wszechświecie

W poszukiwaniu końca kosmicznej samotności: od środka w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czy ludzie są jedynym inteligentnym życiem we wszechświecie

Jesteśmy teraz bliżej niż kiedykolwiek wiedzy o tym, jak powszechne są żyjące światy takie jak nasz. Nowe narzędzia, w tym uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja, mogą pomóc naukowcom wyjść poza swoje uprzedzenia na temat tego, czym jest życie. Przyszłe instrumenty będą wąchać atmosfery odległych planet i skanować próbki z naszego lokalnego Układu Słonecznego, aby sprawdzić, czy zawierają charakterystyczne substancje chemiczne w odpowiednich proporcjach umożliwiających rozwój organizmów.

„Myślę, że będziemy w stanie tego dokonać jeszcze za naszego życia” – mówi Ravi Kopparapu, planetolog z Centrum Lotów Kosmicznych Goddarda w Maryland należącego do NASA. „Będziemy mogli dowiedzieć się, czy na innych planetach istnieje życie”.

Śledź najnowsze wiadomości i dyskusje polityczne dotyczące zrównoważonego rolnictwa, biomedycyny i innych „przełomowych” innowacji. Zapisz się do naszego newslettera.

W ośrodku przejściowym Zwicky niedaleko San Diego w Kalifornii, który stale skanuje całe nocne niebo w poszukiwaniu krótkich błysków światła pochodzących z nieznanych źródeł, inżynierowie uczą sztuczną inteligencję, jak identyfikować nieoczekiwane cechy zjawisk naturalnych. „W tym momencie możemy zacząć zadawać pytania” – mówi Ashish Mahapal, astronom i analityk danych w Caltech. Odpowiedzi na takie pytania mogą pomóc w odkryciu nowych wydarzeń astronomicznych lub być może gwiazdy otoczonej masywnymi panelami słonecznymi, które zasilają energochłonną społeczność obcych.

To jest fragment. Przeczytaj cały artykuł tutaj

READ  Jak kreatywny jest twój mózg?

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *