W poszukiwaniu dobrej pogody obserwatorzy zaćmień gromadzą się we wschodnich miastach Quebecu

W poszukiwaniu dobrej pogody obserwatorzy zaćmień gromadzą się we wschodnich miastach Quebecu

Morgan Lowry, The Canadian Press, 4 kwietnia 2024 r.

Evan Zucker, pokazany na opublikowanym zdjęciu, odbył międzykontynentalny lot z San Diego, goniąc czyste niebo przed poniedziałkowym całkowitym zaćmieniem słońca. Choć pierwotnie planował oglądać w Teksasie, prognoza pogody zachmurzyła go i jego żonę Paulę, pakując SUV-a Kia z aparatami i teleskopami i wyruszając w długą podróż do Sherbrooke w Que, 130 kilometrów na wschód od Montrealu. Kanadyjska prasa/To Evan Zucker **obowiązkowe uznanie**

MONTREAL – Evan Zucker odbył lot międzykontynentalny z San Diego, goniąc czyste niebo przed poniedziałkowym całkowitym zaćmieniem słońca.

Pierwotnie planował oglądać w Teksasie, ale pochmurna pogoda kazała mu i jego żonie Pauli spakować do SUV-a Kia aparaty i teleskopy i wyruszyć w długą podróż do Sherbrooke w Que, 130 kilometrów na wschód od Montrealu.

W pogoni za zaćmieniem „zależy przede wszystkim pogoda” – powiedział.

Aby zmaksymalizować swoje szanse, 68-latek z rocznym wyprzedzeniem dokonał rezerwacji z możliwością odwołania w sześciu miastach na trasie zaćmienia, w tym w Dallas. Little Rock, Arka; Rochester, Nowy Jork

Choć może jeszcze zmienić zdanie, spodziewa się, że jego ostatecznym celem podróży będą miasta na wschodzie Quebecu i wierzy, że inni obserwatorzy zaćmień podążą jego śladem. W miarę pogarszania się prognoz pogody w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych stwierdził, że najlepsza pogoda coraz częściej będzie panować na północnym wschodzie, w tym w częściach Quebecu i Nowego Brunszwiku.

Lysandre Michaud-Verault, rzeczniczka regionalnego biura turystyki, powiedziała, że ​​miasta na wschodzie są gotowe na napływ ludności i zaplanowano ponad 40 imprez i wydarzeń obserwacyjnych. Powiedziała, że ​​ten obszar jest wyjątkowy, ponieważ oferuje możliwości obserwacji gwiazd poza zaćmieniami.

„Bardzo rzadko zdarza się tutaj tak wyjątkowe zjawisko astronomiczne, ponieważ serce zaćmienia znajduje się nad dwoma schronami ciemnego nieba i nad Astrolabem” – powiedział Michaud-Verault, odnosząc się do Obserwatorium i Muzeum Astrolab w pobliżu Lac– Megantyczny. ,Q. „To naprawdę coś dla miast na wschodzie”.

READ  NASA rozszerza misję o innowacyjny helikopter, aby zbadać starożytną deltę na Marsie

W drodze do Quebecu Zucker i jego żona musieli stawić czoła „naprawdę złej pogodzie”, obejmującej tornada, silne burze i powodzie. „To było prawdziwe wyzwanie” – powiedział. Ale będzie warto, jeśli uda mu się dostać do czystego nieba, aby obejrzeć swoje dziesiąte całkowite zaćmienie.

Zucker powiedział, że fascynują go zjawiska niebieskie już jako nastolatek w Nowym Jorku, kiedy w wieku 14 lat przekonał kilku nauczycieli, aby zabrali go do Wirginii na pierwsze całkowite zaćmienie słońca 7 marca 1970 roku.

„To bardzo głębokie” – powiedział Zucker, który rozmawiał z The Canadian Press podczas podróży na północ z Ohio. „Słońce w zasadzie znika, zastąpione przez duży czarny dysk Księżyca i białą, kędzierzawą atmosferę otaczającej go korony.

„To niepodobne do niczego innego, co można zobaczyć na Ziemi”.

Kanadyjskie miasta, od wodospadu Niagara w Ontario po Gander w New Delhi, przygotowują się na przyjęcie gości, którzy mają nadzieję spędzić kilka minut w ciemności podczas rzadkiego zrównania się słońca, ziemi i księżyca.

Ontario, Quebec, Nowy Brunszwik, Nowa Szkocja, Wyspa Księcia Edwarda oraz Nowa Fundlandia i Labrador mają obszary na ścieżce całości, gdzie można zobaczyć Księżyc całkowicie zasłaniający Słońce. Airbnb podaje, że region Niagara i Montreal to dwa najczęściej rezerwowane kierunki w Kanadzie przed 8 kwietnia.

Główne wydarzenie odbędzie się we wschodnich regionach ASTROlab i wokół niego, gdzie naukowcy i prezenterzy będą kierować działaniami, a także zostanie ustawiona scena zewnętrzna, na której będzie można transmitować przebieg zaćmienia na ogromnym ekranie.

Wiele miast będzie gospodarzami małych wydarzeń, w których będą mogli wziąć udział astronomowie-amatorzy, którzy zapewnią pokazy, a także żywność, rękodzieło i bezpłatne okulary zaćmieniowe chroniące wzrok.

Muzeum Historyczne w Magog w Que. oferuje starożytny dzień zaćmienia z udziałem aktorów ubranych w kostiumy z epoki oraz możliwość zbudowania otworkowej skrzynki z zaćmieniem i bezpiecznej obserwacji przez nią zjawiska niebieskiego. W mieście Hampden w prowincji Que organizuje się bezpłatną imprezę związaną z oglądaniem potraw związanych z zaćmieniem słońca, obejmujących sok „słońce”, watę cukrową „meteor” i pizzę „totalne zaćmienie”.

READ  Recenzja ΔV: Rings Of Saturn: Wydobywanie asteroid okazało się złotem w grze kosmicznej

W okolicy znajduje się kilka wzgórz narciarskich, z których większość organizuje wędrówki z przewodnikiem lub przejażdżki kolejką linową, aby obejrzeć imprezy na szczycie, powiedział Michaux-Verault.

Oczekuje się, że poza regionami wschodnimi Montreal będzie gospodarzem kilku dużych wydarzeń widokowych, w tym jednego w Parc Jean-Drapeau na wyspie na rzece Świętego Wawrzyńca, w którym weźmie udział astronauta Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej David Saint-Jacques.

Zucker twierdzi, że prawdopodobnie nie będzie to żadne wielkie wydarzenie. Chociaż uwielbia oglądać z innymi i przyniesie ze sobą setki okularów do zaćmienia, podróżuje z 11 aparatami fotograficznymi, kamerą wideo i trzema teleskopami, które wymagają dużo miejsca.

Mówi, że ma nadzieję znaleźć miejsce z dobrym widokiem nie tylko na samo zaćmienie, ale także na różne horyzonty, aby móc sfotografować cień Księżyca wschodzący z południowego zachodu i odchodzący na północny wschód.

Choć wydarzenie, które miało miejsce w tym miesiącu, pierwotnie nosiło nazwę „Wielkiego Zaćmienia Ameryki”, jego podróż na północ doprowadziła do tego, że nazwano je „Wielkim Zaćmieniem Ameryki Północnej”. Powiedział, że zaćmienie słońca w 2017 roku miało miejsce tylko w Stanach Zjednoczonych. „To istnieje w Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie”.

Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 4 kwietnia 2024 r.

24
15

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *