W miarę trwania wyścigu technologicznego Anthropic wprowadza na rynek potężniejszą sztuczną inteligencję Claude 3

W miarę trwania wyścigu technologicznego Anthropic wprowadza na rynek potężniejszą sztuczną inteligencję Claude 3

Napisane przez Jeffreya Dustina

(Reuters) – Startup Anthropic wspierany przez Google i Amazon zaprezentował w poniedziałek zestaw modeli sztucznej inteligencji znanych jako Cloud 3, najnowszą salwę w niemal ciągłej konkurencji w Dolinie Krzemowej mającej na celu komercjalizację potężniejszej technologii.

Według startupu Claude 3 Opus, najpotężniejszy w rodzinie, w kilku testach porównawczych przewyższa konkurencyjne modele GPT-4 OpenAI i Gemini 1.0 Ultra firmy Google.

„To są modele Rolls-Royce’a, przynajmniej na razie” – powiedział w wywiadzie dyrektor generalny Dario Amodei.

Postępy konkurentów Anthropic były już przewidywane lub przewidywane, a agencja Reuters nie była w stanie niezależnie zweryfikować tych twierdzeń.

Wiadomość ta, zaraz po niezliczonych konkurencyjnych ogłoszeniach i premierze Claude 2 firmy Anthropic w lipcu, pokazuje, jak firmy rywalizują o czołowe miejsca na listach rankingowych oceniających wydajność sztucznej inteligencji, podczas gdy klienci biznesowi wciąż zmagają się z tym, jak wykorzystać technologia.

Klienci wybiorą Claude 3 Opus pomimo wyższej ceny, „jeśli potrzebują bardziej złożonych poznawczo zadań”, na przykład delikatnej obsługi złożonych analiz finansowych, powiedziała prezes Anthropic Daniela Amodei.

Anthropic twierdzi, że będzie pobierać opłatę w wysokości 15 dolarów za Claude 3 Opus za przechowywanie każdego miliona fragmentów danych zwanych tokenami i co najmniej pięć razy mniej za mniejsze modele, które będą w stanie obsłużyć te same dane. Z kolei OpenAI pobiera opłatę w wysokości 10 dolarów za milion tokenów wprowadzonych do modelu GPT-4 Turbo.

Anthropic stwierdziło również, że Cloud 3 to pierwszy „multimodalny” pakiet sztucznej inteligencji. Oznacza to, że podobnie jak inne konkurencyjne modele, sztuczna inteligencja firmy Anthropic może odpowiadać na zapytania tekstowe i graficzne, na przykład analizując obraz lub wykres. Taka „generatywna” sztuczna inteligencja, wdrożona przez ChatGPT OpenAI, tworzy nową treść na żądanie.

Dyrektor generalny Amodei powiedział, że Cloud 3 będzie skanować obrazy, ale ich nie będzie generować, ponieważ „zauważyliśmy, że zapotrzebowanie przedsiębiorstw na nie jest znacznie mniejsze”.

READ  Epic jest oskarżany o niezreformowanie App Store zgodnie z wymogami sądu

W zeszłym miesiącu Google wstrzymał funkcje generujące obrazy w swoim chatbocie Gemini po tym, jak usługa popełniła błędy związane z różnorodnością, na przykład niedokładnie przedstawiając nazistowskich żołnierzy z lat 40. XX w. jako pochodzących z innego pochodzenia rasowego, a nie rasy białej.

Anthropic twierdzi, że modele Claude 3 będą dostępne za pośrednictwem platform chmurowych Amazon i Google. Anthropic oświadczyło, że będzie również sprzedawać dostęp bezpośrednio w 159 krajach.

(Raport: Jeffrey Dustin w San Francisco; redakcja: Michael Perry)

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *