W lutym stopa inflacji w Polsce osiągnęła najniższy poziom od trzech lat

W lutym stopa inflacji w Polsce osiągnęła najniższy poziom od trzech lat

Zdjęcie: ratmaner/Shutterstock.com

Roczna stopa inflacji w Polsce spadła w lutym do 2,8% z 3,7% w poprzednim miesiącu, jak podał w piątek GUS.

To najniższy poziom od lutego 2021 roku.

Ceny żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły o 2,7%, natomiast ceny napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych wzrosły o 6,7%. Ceny odzieży i obuwia wzrosły o 2,6%, a ceny mieszkań i mediów o 1,1%.

Ponadto ceny wzrosły; Meble, sprzęt AGD i konserwacja 4%, komunikacja 3,5%, rozrywka i kultura 4,4%, edukacja 9,2%, restauracje i hotele 8,9%, pozostałe towary i usługi 6,7% oraz opieka zdrowotna 4,5%. Z kolei koszty transportu spadły o 4%.

W ujęciu miesięcznym ceny konsumenckie wzrosły w lutym o 0,3%, po wzroście o 0,4% w poprzednim miesiącu.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Budowanie branży dziennikarskiej godnej tej nazwy jest kosztownym przedsięwzięciem. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, które się sprawdzają, informacje, którym można zaufać, prawdę, dokładność i bez strachu i przychylności.

Wydawnictwa prasowe na całym świecie usilnie starały się znaleźć model biznesowy, który umożliwiłby im dalsze doskonalenie się bez pogarszania wyników. Niedawno niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych interesariuszy, czyli czytelników.

Takie same możliwości chcemy zaoferować naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości magazynu biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij przycisk „Wsparcie BBJ” i możesz wybrać, ile i jak często będziesz nam przesyłać swoje datki.

READ  Millennium Docs Against Gravity rusza z 18. edycją w Polsce

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *