Portfel inwestycyjny Kelowna przekracza 950 milionów dolarów – Kelowna News

Portfel inwestycyjny Kelowna przekracza 950 milionów dolarów – Kelowna News

Fundusze miejskie zamykają się na poziomie 1 miliarda dolarów

Portfel inwestycyjny miasta Kelowna w dalszym ciągu korzysta z wysokich stóp procentowych ustalanych przez Bank of Canada.

Stopy procentowe, które w czasie kryzysu związanego z Covid-19 wzrosły od prawie zera do pięciu procent latem, okazały się dobrodziejstwem dla inwestycji miasta.

Portfel miasta, obejmujący inwestycje krótko- i długoterminowe oraz posiadane środki pieniężne, zbliżył się do poziomu 1 miliarda dolarów.

Na koniec 2023 r. inwestycje osiągnęły poziom 950,5 mln dolarów, co oznacza wzrost o około 160 mln dolarów w porównaniu z samym rokiem poprzednim.

„Bank Kanady zaczął podnosić stopy procentowe w 2022 r., a miasto otrzymało korzystne stopy procentowe w wyniku podwyżek w latach 2022 i 2023” – powiedziała radzie dyrektor ds. planowania finansowego Melanie Antunes.

„Miasto w dalszym ciągu oczekuje, że będzie w stanie przekształcić instrumenty inwestycyjne o niskim oprocentowaniu w instrumenty inwestycyjne o wyższym oprocentowaniu w miarę zapadalności inwestycji w roku 2024 i później.

Altunis twierdzi, że stopy procentowe zaczną spadać jeszcze w tym roku, a zwrot z inwestycji miasta będzie nadal rósł, choć w bardziej umiarkowanym tempie w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Miasto posiada obecnie 295,5 mln dolarów w inwestycjach krótkoterminowych o terminie zapadalności krótszym niż rok, 493,5 mln dolarów w inwestycjach długoterminowych o okresie zapadalności od roku do 10 lat oraz kolejne 159,4 mln dolarów z miejskiego funduszu dożywotniego utworzonego w wyniku sprzedaży elektrowni udogodnienia.

Choć miasto sprawia wrażenie zasobnego w pieniądze, tak naprawdę większość z nich jest przeznaczona na określone cele.

Dyrektor finansowy Joe Sass twierdzi, że na inwestycje składa się „szereg różnych funduszy rezerwowych”, w tym opłaty z tytułu kosztów rozwoju, dotacje od wyższych szczebli rządowych i różne inne fundusze, które nie zależą od uznania personelu ani rady.

Portfel inwestycyjny miasta Kelowna osiągnął na koniec 2023 roku nieco ponad 950 mln dolarów.

READ  Plan odlewniczy Intela identyfikuje erę „angstremów” po nanometrach

To o około 160 milionów dolarów więcej niż miasto dysponowało inwestycjami i środkami pieniężnymi w roku poprzednim.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *